3,88'den dolar alanlar ne zaman kar edecek?

3,88'den dolar alanların kar edebileceğine inanıyor musunuz? evet ise ne zaman? yıl sonunda tl ile başabaş olması için doların en az 4.30, kar etmek için ise 4.40 olması gerekli. sizce bu seviyelere ulaşır mı 3 ay içinde dolar?

ben de 3,83 civarlarından dolar aldım, toplam alımlarımın ortalaması ise 3.55 civarı. ancak gün itibariyle mevcut dolar kuru üzerinden (3.58) hesaplattığımda paramı tl'de tutsaydım 4.500 TL daha fazla param olacaktı, yani 4.5bin zarardayım 3.55 ortalama dolar alımına rağmen.

(bkz: 3.88'den dolar alın diyen süper zekalar) başlığında başlık sahibine verip veriştirilmiş ama adam haklı çıkacak gibi duruyor.

Umuyoruz hiçbir zaman ama uzun vadede her türlü kazanacaklar. Tam süreyi bilmek imkansız. Bilinebilse herkes bilirdi bir anlamı kalmazdı. Bilinemez olurdu

  • glamdr1ng  (03.10.17 15:20:45)
inşalla kazanamazlar amen.

  • mungojerry  (03.10.17 15:23:56)
aldığın doları %4 ten faize koymuşsundur umarım

  • turkuaz  (03.10.17 15:27:02)
buyrun benim :/
doların düşmesi gerçek bir ekonomik hareket olsa ve iç piyasaya olumlu yansısa içim yanmazdı lakin ki öyle değildir. geçtiğimiz bir yılda ihtiyacım oldukça cepteki doları bozdurmak istemeyip başka yollara saptığımdan ekstra zararlara da girdim şahsen. yakın vadede aldığımız fiyata gelecek ama bize verdiği zarar baki kalacak maalesef.

  • manuel mandalina  (03.10.17 15:27:26)
faizden kayıpları ekleyince hiçbir zaman. giren girdi.

  • diffarentiationation  (03.10.17 15:30:29)
2018 ağustosta dolar 5 tl civarı olacak. faiz hesabıyla falan uğraşmadım ama sizi anca kurtarır herhalde.

imkansız olacak diyenler bir analiz paylaşırsa bende 5 lira olacak söylemine dayanak olan analizi paylaşacağım.
  • tosunpasa  (03.10.17 16:10:57 ~ 16:11:47)
Fanatik gibi dolar aliyorsunuz. Tek doviz dolar mi? Bunun euro'su var, altini var. Hatta gelismis ulke para birimleri var. Dolar ortalaman 3,55 ise, bir miktar da euro aliyor olsan ayni surecte euro ortalaman da 3,80 falan olurdu. Ve su an euro 4,20.

  • feedback  (03.10.17 17:25:04)
Sene sonu tahminleri 3.70 gibiydi. Ancak her an, her şey olabilir. Güneyimizde savaşa girebiliriz.

Aceleniz yoksa dursun.

.
  • kartallar yuksek ucar  (03.10.17 17:30:49)