[]

F-1 öğrenci vizesiyle dönüş bileti olmadan ABD'ye giriş yaparken...

kapıda sıkıntı yaşama olasılığı var mı? verilen vize 2 yıllık, okul görevlisi kurs süresi bittikten sonra 2 aya kadar istediğiniz zaman çıkış yapabilirsiniz dedi.

1- dönüş bileti kesmemiş olursam girişte sıkıntı çıkar mı?

2- dönüş biletini kurs bitiminden 2 ay sonrasına kesersem kapıda açıklamam gerekir mi uzatabilirim belki kursu diye? (ilk iki soru için okul görevlisi ''sıkıntı çıkmaz biletsiz de gidebilir, okulu uzatabilirim diye açıklarsın'' dedi. deneyimi olanların bilgisini almak istiyoruma ama)

3- 2 yıllık verilmiş olan f-1 vizesiyle sadece kayıtlı olduğum dil okulunda mı okuyabilirim ya da orada dil okulu dışında başka bir eğitim kurumuna kayıt yapıp atıyorum 6 aylık 1 yıllık yeni bir I-20 belgesi alabilir miyim?

 
1. dönüş bileti sorun olmaz.
2. vize tarihi bitiminden sonra bilet kesmek mantikli olmaz. netice vize iki yillik amam ne kadar kalacaginizi girişteki memur yazıyor ve oraya vize tarihinden daha ileri bir tarih yazmaz.
3. bunu bilemiyorum.
  • helenart  (03.10.17 12:44:10) 
@helenart
öğrenci vizelerinde özellikle çıkış tarihi yazmıyormuş sanırım D/S (duration of status) için. çünkü değişken olabiliyormuş öğrencilerin okul durumları. zaten vize üzerinde de çıkış tarihi yazmıyor. sadece vize son kullanım tarihi var 2 yıl sonrasına 2019 ekimine kadar... yani ne kadar kalacağımızı girişteki memur yazmıyormuş f-1 vizelerine, bu yüzden de dönüş biletini dikkate almıyorlarmış bu durum için anladığım kadarıyla.

  • kisa bisey olsun istemistim  (03.10.17 12:52:28 ~ 12:53:53) 
f-1 ile j-1 benzerler diye tahmin ediyorum. j-1 ile girerken yazmışlardı. j-1'de akademik degisim.


  • helenart  (03.10.17 13:08:07) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.