Atatürk'ü putlaştırmadan sevin, severken put yapmayın

Yav sabah sabah dinci gazetelerdeki yazarlar Atatürk'ü putlaştırıyorlar diye yazılar yazmışlar, öte yandan arapçı insanlar sağda solda sayfalarca putunuz hayırlı olsun falan yazıyorlar, hatta dün gece ekşi sözlükte bi arapçı yazar Atatürk ü putlaştırdınız diye yazı yazmış;

Benim gıcık olduğum nokta şu; velev ki Atatürk'ü putlaştırdım, velev ki Atatürk'e taptım, sanane oç. Sen bana nasıl seveceğimi, nasıl sevmeyeceğimi öğretiyorsun ya.

Lan sanane sanane istediğim gibi severim taparım bu adamı. Senin doğrularında buluşmak zorunda mıyım?

Bunların amacı ne? Niye karışıyor bu herifler Atatürk'ü nasıl seveceğimize?

had bildirmeye calismak ve baskalarinin isine burnunu sokmak ata sporlarimizdan oldugu icin cok da sey yapmamak icin.

  • baldur2  (03.10.17 12:03:28)
iş putlaştırma ise maşşallah kimse bunların eline su dökemez daha 15 yıllık adama götünün kılıyık, istesin kocamı boşar ona varırım diyenler kalkıp Atatürkü putlaştırmayın diyor ya, hakikaten trajik bir olay. bir de bunlar müslümanız diyorlar aynı zamanda. Ben öyle Atam Atam sen kalk ben yatam kafasında yada fazla dindar bir insanda değilimdir ama fikirlere saygı gösterilmesi yada gösterilmiyorsa bile bana lan git istersen hamam böceğine tap kafasında bir insanım. kimse kimsenin doğruları ile yaşamak zorunda değil bunu dikte ettiryorlarsa yada öyle bir çaba var ise götlerini kes tepkini koy ne şekilde olursa olsun tepki koymak çok önemli sonra azıtıyorlar işte böyle.

  • denklemci  (03.10.17 12:05:25)
putlaştırmanın en alasını siz yapıyorsunuz, bunu 15 yıldır çok güzel görüyoruz deyince susuyorlar.

ben bıktım artık bu adamlara laf anlatmaya çalışmaktan. Nisandan beri ne doğru düzgün haber okuyorum, ne gündemi takip ediyorum. Ne haliniz varsa görün moduna geçtim.
  • fraise  (03.10.17 12:15:24)
Ortaokulda bir lavuk gelmişti yanımıza. Okulda falan saygı duruşunda durmayın dedi. sanane amk dedik adam dondu kaldı.

Bu zihniyetteki öğretmenlerde mevcut okullarda asıl kötü olan o.
  • ketcapli dondurma  (03.10.17 12:20:23)
Hickimse Ataturk'un mezarina gidip de "bana koca bulun" "zengin olmak istiyorum" gibi adaklarda bulunmaz. Mezar mezar gezip adak adayan kisiler Ataturk'e put diyorlar, kendilerine baksinlar. Ama zaten bunu anlayabilecek zekalari olsaydi Ataturk'u de severlerdi.

  • Traveller  (03.10.17 14:22:35)
Kendilerinin anladığı şekil bu olduğu için biz de öyle yapıyoruz sanıyorlar. Haa yapan da varsa sanane amk ama bu biraz da atatürkten korkma şekilleri,
sevmeyin demek yemediği için bu putlastirma işini söyleyip duruyorlar işte.

  • pamuk helvalar cebe  (03.10.17 14:27:34)