kefirden alkol üretimi

okuduğum bir yazıda kefir eğer bir yıl mayalanmaya bırakılırsa %4 oranında etil alkol oluştuğundan bahsediliyor.
bu tabi ki çok düşük bir oran. ancak merak ettiğim kefir de bira mayalamasinda olduğu gibi, içine şeker katılarak, havasız bir ortamda, bir ay gibi bir süre bekletilirse, min %5 oranında alkollü bir içki üretmek mümkün müdür?

allah

  • regardless of what they say  (03.10.17 00:32:03)
bilir

  • goodz  (03.10.17 00:40:03 ~ 00:40:33)
Uzmanı değilim fakat bir iki temel kelam edebilirim.

Muhtemelen olur, olmaması için bir sebep görmedim. Fakat süt muhteviyatı sebebiyle içmek sağlıklı olur mu emin değilim. Ama en nihayetinde kımızın da mantığı bu.

Bir de bozadan dem vuralım. Osmanlı döneminde alkol yasakları uygulanmıştır zaman zaman; bozahanelerin de bazen kapısına kilit vurulduğu söz konusu. Özellikle Tatar bozası nam bozanın hafif çakır yaptığı söyleniyor.
  • testis agrisi  (03.10.17 00:50:19)
uzun süre kefir mayaladım. bence olmaz. kefir o kadar güçlü bir mantar değil. uzun süre dayanacağını sanmam alkol ortamında. kaldı ki normal mayayı da o kadar uzun süre alkol içinde canlı tutamazsınız bence.

  • tukenmez adam  (03.10.17 01:58:59)