Doğu Karadeniz gezmece

Benim hayallerimden biri doğu karadenizi gezmek.Gerçekleştirmeme az kaldı, bayadıt araştırıyorum fakat bir kaç sorum var. Daha çok yaylalar ilgimi çekiyor. Turla gitmenin daha uygun olacağını düşünüyorum çünkü bir sürü yayla var ve çoğuna ulaşım baya zor. Şu an tekim ama ailemden katılanlar olabilir.

Tur şirketlerini araştırdım,aklıma Bukla tur,deneyimlerinden dolayı,yattı. Yalnız 7 günlük doğu karadeniz turuna 1800 tl fiyat vermişler.Tur programı baya dolu ama yine de direkt 1800 tl sadece bu tura vermek fazla görünüyor.Diğer gezi planlarımı tehlikeye sokar. Gidenlere sorum: Turla mı gittiniz? Kendi aracınızla rahat rahat mı gezdiniz?Ki turla gidilse de ekstra harcamalar mutlaka olacak.Bukla turdan başka önerebilceğiniz uygun fiyatlı ama baş ağrıtmayacak tur şirketi var mı?Biraz yol gösterirseniz sevinirim. Yayla havasını yaşamak,orda konaklamak, rahatça dolaşmak öncelikler arasında.

@üğpo

Cevap bu mu?Doğu karadenize milyon tane tur var.Ben de biliyorum olduğunu, yol-yordam ve tecrübe soruyorum.
  • maria puder  (01.10.17 22:42:55)
sorunun dışında ama illaki yayla ve konaklama istiyorsan erikli yaylasını da öneririm.

  • binder dandet  (01.10.17 22:45:05)
Çocukluğum gençliğim Karadeniz'de geçti. Heves ettim bu sene mini bir tur yapayım dedim. Yayla mayla bir şey kalmamış, metrekareye 2 metre beton 4 tane de arap turist düşüyor. Hevesinize yazık, ama yine de gideceğim diyorsanız hiç turlara bulaşmayın. Hem aşırı pahalı hem de alışverişe, yemeğe götürdükleri yerler hep turist kakalama üzerine kurulu. İmkanınız varsa kendi aracınızla ya da kiralık otomobil ile gezin derim.

  • koskoca kirpi  (01.10.17 23:32:45)
Ben de ozel arabanla gitmeni oneririrm. Yanina ek kisi al maliyeti dusur. Tur sirketlerinde kafan rahat olur paran cok gider. Arabanla gidersen anlik tavsiyeye gore bi yere gidersiniz. Istediginiz yerde yersiniz.

Ayrica seneye yaz giderseniz daha iyi malum onumuz kis ve yagmur bol... Bisey anlamazsiniz.

Giderken yaz da olsa kis da olsa yagmurluk alin yoksa battal boy 1 adet cop poseti(sozde yagmurluk) 10tl idi
  • qobel  (02.10.17 02:24:01)