Beklemediğiniz şarkıcılardan beklemediğiniz şarkı/türkü yorumları neler var

bazı kavramları bilmiyorum o yüzden şarkı'ya türkü dahil mi değil mi onu da bilemedim; bir de aslında çok da beklenmedik olması da değilde, neyse bunu da tam anlatamadım.

Şöyle ki eski eserlerin yeniden yorumlanmasını seviyorum, bunların alternatif tarzda olanlarını daha da çok seviyorum. Keza illa eski olmasına da gerek yok;

şöyle birkaç örnek vereyim

Fazıl Say - Cem Adrian(insan insan / Muhyİddİn Abdal)
Karsu Dönmez ( Kum Gibi / Ahmet Kaya )
Demet Akalın - Ahmet Aslan (Çeşm-i Siyahım)
Abdal (Ervah-ı Ezelde)
Light in Babylon (Bursa'nın Ufak Tefek Taşları)
Leyla ile Mecnun (Bu Gala Daşlı Gala)
İşler Güçler (Feride Feride)
Manga (Rep Rep/Cem Karaca)
Emre Altuğ (Adını Söylerdim)
Cem Yılmaz ( Ah Bu Gönül Şarkıları)

Böyle kafanızdaki yapıya(sanılarınıza) uymayan aa bak bunu da bu söylemiş fena da olmamış dediğiniz müzikler varsa paylaşırsanız eğer, dinleriz.

Takip edeyim aklıma gelen olursa eklerim.

  • curukturpkokusu  (30.09.17 20:23:59)
yarım saattir bu listeyi dinliyorum,sağol valla.

bende şu yorumu seviyorum.
www.youtube.com
  • denef  (30.09.17 20:46:51)
duyunca çok şaşırmıştım: youtu.be
@üğpoıuy; deyişmiş, youtu.be

  • g7mor  (30.09.17 21:22:52 ~ 21:25:41)
sarki degil de ben ismail yk'nin farkli enstrumanlarla yaptigi sovlari izladigimde cok sasirmistim. o adam agzini acmadan muzik yapmali.

  • in vino veritas  (01.10.17 00:08:02)
Manuş Baba'nın İçerde yorumu
www.youtube.com

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (01.10.17 00:28:44)
şevval sam
www.youtube.com

bunun dışında olumsuz anlamda fatih erkoç'un tüm şarkıları.
  • nocturness  (01.10.17 00:34:03)