makarna sorunu :)

markette bir paket makaranın 2 tl, dışarıda yemeye kalkınca 20 tl olduğunu düşününce aklıma geldi.

dışarıda makarna yemeyi tercih ediyor musunuz? yoksa o kadar parayı neden makarnaya vereyim ben evde aynısından zaten yaparım mı diyorsunuz :)

ikincisi tabii.

  • secrexv2  (29.09.17 19:57:30)
Valla ben yiyorum çünkü evde yaptığım dışarıdaki kadar güzel olmuyor.

Aynı mantıkla dışarıda çay kahve de içmemek lazım o zaman.
  • dodo slayer  (29.09.17 19:59:32)
tavuk dünyası dışında hayatımda dışarıda makarna yemedim sanıyorum. fakirim.

  • anon1m  (29.09.17 20:01:28 ~ 20:03:58)
Genelde evde yemek yaparken sıkılıyorum ama salata ve makarnaya o parayi vereceğime evde yaparim diyorum hep. Dışarda yediğim nadirdir.

  • pamuk helvalar cebe  (29.09.17 20:05:12)
Guzel soslu somonlu deniz ürünlü makarnaya verilebikir bence ama bolonez soslu 4 peynirli makarnaya para vermek saçma.

  • fosforlu cevriye  (29.09.17 20:10:49)
Dışarda yemek yiyeceksem ve canım o an makarna istiyorsa yiyorum valla

  • pastörizesüt  (29.09.17 20:11:02)
taze makarnaysa yerim, ama hazirdan yapilan bir yerse yemem.

  • evde liyakat kalmamis  (29.09.17 20:19:50)
oricciette gibi evde hazırlayamacağım makarnaları yerim ama tutup da fussili yemem örneğin.

  • giovanne  (29.09.17 20:36:03)
dışarıda özellikle makarna yerim. çünkü benim evde yaptığım kadar güzel olmuyor. sizin yazdığınız hesapla düşünecek olursak dışarıda hiçbir şey yemememiz lazım. güzel bir makarnaya dev para bayılabilirim, hiç de içime oturmaz. :D

  • nice tnetennba  (29.09.17 20:39:18)
Yahu "o zaman dışarda hicbir şey yemeyelim" meselesi değil bu, yani et pahalı zaten evde de disarda da ya da ne bileyim diğer şeyleri yapmak zahmetli falan ama makarna hem dünyanın en ucuz hem de en kolay yemeği, 2 liralık seyi 20 liraya çıkarmanın saçma bir şey olduğunu söylemeye çalışmış arkadaş.

  • pamuk helvalar cebe  (29.09.17 21:02:04)
Maşallah bir kişi bile dışarda yemiyor. O yüzden sibella tıklım tıklım :)

  • goodz  (29.09.17 21:02:44)
Evde dışardaki kadar güzel yapamadığım ve et yemediğim için çoğu mekanda makarnadan başka pek alternatifim olmadığı için dışarda yiyorum sık sık.

  • ms brownstone  (29.09.17 21:25:01)
makarna dünyanın en kolay yemeği değil? gidip de domatesli makarna yemiyoruz elbette dışarıda. kaç çeşit makarna sosu biliyorsunuz da makarnaya dünyanın en kolay yemeği diyorsunuz anlamadım.

jamie oliver görmesin buraları :(
  • nice tnetennba  (29.09.17 21:32:18)
çok çeşit makarna sosu biliyorum, zaten makarna sosu yapmanın ciddi kuralları yok sevdiğin malzemelerle denersen tadını seversen o güzel bir sos olabilir bu yüzden de dünyanın en kolay yemeği makarna evet.

  • pamuk helvalar cebe  (29.09.17 21:37:08)
Evde yemek yapmadığın veya yapamadığın için dışarıda yiyorsun zaten. Dışarıda yiyen biri yemekler arasında böyle bir ayrım yapmaz o yüzden. Yani genel olarak evde mutfağı kullanmayan kesimden bahsediyorum.

  • kendi kendine yasayan yavrucak  (30.09.17 00:17:17)