[]

video edit çi ne okur?

video editçi çok saçma bir meslek adı oldu farkındayım, şöyle soralım, video kurgusu yapan arkadaşlar ne okur?

neticede bu basit bir şekilde programın hızlı ve verimli üzerine kurulu bir meslek, piyasada bu işi yapanlar ne mezunu oluyor? yoksa çoğunluk alaylı mı? dünyada eminim vardır buna yönelik eğitimler, okullar, kurslar ama güzel türkiyemizde emin olamıyorum.

ukelalar için zahmetten kurtaran büyük hizmet: evet sinema tv bölümleri olabilir. bütün sinema-tv bölümlerinde video kurgu eğitimi sular seller gibi veriliyor mu yani?

 
dünyada var ama genelde tamamlayici egitimler.

ayni tr de oldugu gibi yurt disinda da bu isleri yapanlarin %95 i alayli.
  • kurnaz  (28.09.17 17:43:32) 
hayır verilmiyor. güzel sanatlar fakültelerinde hiçbir şekilde verimli kurgu dersleri alamazsın. kurgu yapıp da sinema tv veya rts mezunu olan çok az insan gördüm şimdiye kadar. :D muhtemelen özel üniversiteler kurgu eğitimi konusunda daha iyidir. ha bir sene anadolu - sinema tv'de okumuşluğum var, teknik eğitimi devlet üniversitelerine göre çok daha iyi.


  • nice tnetennba  (28.09.17 17:46:59) 
@nice tnetennba dostum gsf mezunuyum :) güzel sanatlarda kurgu ile alakalı tek bölüm çizgi film / animasyon bölümü. onda da adam gibi donanıma ve eğitime sahip olan tek okul anadoluydu en son. anadolu nun öğrenciye sunduğu donanım imkanları çok iyi. en azından biz hayvan ekranlı mac lerde görürdük bilgisayar atölyesi derslerimizi. o bakımdan oranın sinema tv si de o konuda iyi eğitim veriyor olabilir.


  • issiz karga  (28.09.17 17:54:14) 
bu isler ciraklikla olur. universiteler meslek okulu degildir.


  • alperz  (28.09.17 18:21:52) 
@alperz teşekkürler dostum, sayende aydınlandım.


  • issiz karga  (28.09.17 18:31:18) 
ha bir de başta ucuza hatta bedavaya parlak gördüğün işleri yapacaksın. gelecek görmediğin işi asla alma. bazı stüdyolarda işveren elemanına "benim işlerimden kalan vakitte istediğin gibi dışarıya iş yapabilirsin. alet edavat emrine amade" diyebiliyor. o zaman çok iyi paralar elde edebilirsin.


  • alperz  (28.09.17 18:53:26) 
Sinema tv okursun


  • douglas  (28.09.17 19:01:24) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.