[]

Yönetmen hakkında sinematografi

Selam sinema TV öğrencisiyim. Hoca Bir yönetmenin sanatsal bakış açısını yakalayıp resmetmemizi istiyor. Bu konuda bir deneyimi olan var mı nasıl yapabilirim sizce?
 
auteur yönetmenlerden seçerseniz işiniz daha kolay olur. öncelikle sinema akımlarına bakın, alman dışavurumculuğu, italyan yeni gerçekçilik, fransız yeni dalga, çek sineması, dogma, yani bi sürü tür var. onun dışında auteur denebilecek kieslowski, stanley kubrick gibi kendi çizgisinin dışına çıkmayan yönetmenler mevcut. üniversite kütüphanenizden kim kimdir, hangisi bana uygundur diye araştırma yapmanızı tavsiye ederim. 2 sene önce bölümden mezun oldum. ben de sinema öğrencisi-ydim. kieslowski'nin üç renk üçlemesinden yola çıkarak sinematografisini incelemiştim. sinematografi dedikleri, filmlerinde kullandığı renk, aydınlatma, mizansen, kurgu, senaryo, çekim açıları vb her şey.


  • nice tnetennba  (27.09.17 14:58:54) 
şu an öğrenci olsam yorgos lanthimos'u seçerdim ödevimde.


  • nice tnetennba  (27.09.17 15:00:04) 
paul thomas anderson bence sadece kare olarak degil ayni zamanda arkasindaki hikayeyi de destekleyici kareleri kullanisindan dolayi derin bir analiz cikartabilirsin.


  • isvicre rakisi  (27.09.17 15:07:30) 
Zeki Demirkubuz ve kapıları anlatırdım.


  • lcha  (27.09.17 16:06:56) 
düşünüyorum, hanekeyi çok iyi çizerdim. ya da kieslowski. ya da lindsay anderson. kusturica olabilir. almadovar çok kolay olur. joen kardeşler olur. kubrick olur hem de çok kolay olur yalnız cetvel lazım. woody allen olur. bunların hep belli çizgileri vardır. hepsini çok güzel anlataiblirdim bir resimde.

tam benlik ödevmiş. mühendis olan aklıma sıçayım.
  • bohr atom modeli  (27.09.17 16:21:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.