[]

Tr kredi kartindan euro harcamak

Amazondan alisveris yapacagim, ziraat kartim var ve bu kartimda euro ve tl hesabim var. Amazon odeme kisminda euro mu tl mi diye soruyor. Tl dersem 4,5 gibi bir kurdan islem yapiyor ki cok yuksek benim icin. Euroyu sectigimde ise odemeniz edilmedi diye mail geliyor. Yapabilecegim bi sey yok mudur? Euro secenegiyle odesem ve bunu banka kendi kurundan tl olarak dusse benden?
 
kartın dövizle ya da yurt dışından yapılacak alışverişlere kapalı olabilir mi? normalde ben hep euro seçiyorum, sorun olmuyor. bankaların oranları amazon'a göre daha insaflı çünkü.


  • Bruce  (26.09.17 17:38:36) 
Gelmeden actirmistim aslinda, ve de atm lerden para cekebiliyorum burada. Online alisveris icin ayri bir sey mi yaptirmam gerekiyordu acaba


  • asocial anchorman  (26.09.17 17:40:11) 
Online alışverişe açık değilse ayrıca açtırmalısın, evet.


  • manuel mandalina  (26.09.17 17:40:57) 
@asocial anchorman, evet bazı bankalar default olarak kapalı yolluyor kartları, daha önce açtırmadıysan gerekebilir. bilgisayardan girdiğin online işlemlerde bulabilirsin bu ayarı diye düşünüyorum, olmadı telefonla arayarak halledersin.


  • Bruce  (26.09.17 17:41:22 ~ 17:41:36) 
yüro seçeceksin zaten. banka kendi kurundan hallediyor. amazonun kuru çok yüksek. gereksiz yere fazla para vermiş olursun. ayrı bi dolay yüro hesabın olmasına da gerek yok. tl hesabından yapabilirsin alışveriş.


  • hasmetizm 2046  (26.09.17 18:45:16) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.