sırada nereye gitmeli?

elimden geldiğince ve imkanlar el verdiğince yurtdışı dolaşıyorum. genelde kültür turizmi oluyor. yani gidip otelde yatayım burger yiyip bira içeyim gibi değil. geziyorum yani sürekli. şu ana kadar şu ülkelerde bulundum, sizce sıradaki durak neresi olmalı?

ABD Batı yakası (san fransico, los angeles, las vegas)
ABD güney cephe (miami, san antonio, houston)
New York
Danimarka
İsveç
Norveç
Almanya (Berlin, frankfurt)
Amsterdam
Belçika (brugge, brüksel)
İtalya (roma, milano, pisa)
Viyana
Prag
Budapeşte
Paris
Belgrad
Barcelona
Krakow
Tayland (bangkok, phuket)
Singapur
Kamboçya

Küba

  • stiletto heel  (25.09.17 23:23:08)
mevsimsel mevzuları veya en iyi dönemlerini bilemem ama;

hong kong, shanghai, pekin, kuala lumpur ve "belki" dubai (o da alışveriş seviyorsan, büyük bir indirim döneminde olabilir, hatta o zamana kadar ambargo kalkarsa katar aktarmalı ayarlayıp, katar'da aktarmayı bir gün sonrasına alıp, katar'ı da bir günde gezip) tavsiye edebilirim.
  • herospower  (25.09.17 23:23:12)
Hatta:
nepal kathmandu ve
Bhutan krallığı özellikle burayı seveceğinden eminim
  • stiletto heel  (25.09.17 23:28:11)
Kültür turizmi için ben bulgar’ı öneriyorum. sofya-veliko tırnavo-filibe yapabilirsin. Yunan da önemli bi eksik.

  • manuel mandalina  (25.09.17 23:28:41)
hem kültür turizmi diyorsun hem de floransa'ya gitmiyorsun, çok ayıp. komple toskana, hatta gitmişken ligurya diyorum. vaktin olursa bi de cote d'azur yaparsın, mis.

  • Bruce  (25.09.17 23:32:57)
Japonya

  • baldur2  (25.09.17 23:46:04)
tokyo kyoto venedik

  • bryan fury  (25.09.17 23:53:44)
Japonya
Iskocya/ingiltere
Hindistan
  • kuehles blondes  (26.09.17 02:58:20)
Fas
Senegal, Fildişi
Güney Afrika
ya da
Hindistan, Nepal, Katmandu
Hindistan (güney), Sri Lanka.
  • tiny penny  (26.09.17 09:55:47)
slovenya, küba

  • shotgunwoman  (26.09.17 11:36:46)
yunan, malta

  • jimicik  (26.09.17 11:49:51)
Faroe adalari ya da Filipinler. Ikisine de gitmedim henuz. Kuba demeyecegim cunku Kuba'da insani ceken ne var bilmiyorum. Fas'a gitmedin de bir anlami yok bence.

  • stavro  (26.09.17 12:06:47)
Berlin
Prag
Singapur
  • chitosan  (26.09.17 12:11:03)
Kısa süre varsa (10 gün) İzlanda bence, gittiğim en değişik ülkeydi.

Daha uzun vaktin varsa (en az 15 gün) güney amerika'daki ülkelerden biri, mümkünse Brezilya.
  • peggy  (26.09.17 12:17:02)
Tiflis ve Mtskheta ile başlayan kafkaslar turu düşünebilirsin

  • devilone  (26.09.17 12:23:10)