11 eylül saldırılarında 3 bin kişi nerede öldü?

son zamanlarda bu soru kafama takılıyor. olayda kaç kişinin nerede hayatını kaybettiği ile ilgili yazılı,sözlü bir bilgi elde edemedim.

resmi açıklamada üç bin kişinin öldüğü açıklandı. kuleler çarpmadan 100 ve 125 dakika sonra yıkılıyor. bu sürede binaların tahliye edilmiş olması gerekmez mi? uçaklar binaların neredeyse en tepesine çarpıyor. bu esnada ölenler ve üst kattakilerin kurtulması imkansız ama ya alt kattakiler?

bu olayda bu kadar çok hayatını kaybeden insan olmasının sebebi nedir biliyor musunuz?

çarptığı katlar, iptal olan asansörler, merdivenler, üst katlardaki insanlar vb. dışarı çıkamadı. o kadar katta 3 bin kişinin çalışması normal bir rakam gibi geliyor bana.

  • captainobvious  (25.09.17 16:36:12)
amerika'da öldü.

  • bizansa karsi memleket takimi  (25.09.17 16:38:55)
Binanın yangın merdivenlerinin olası bir saldırıya hazır olmadığı açıklanmıştı. Bina tahliye edilemediği için atlayan insanlar oldu vs vs.

  • lcha  (25.09.17 16:40:52)
insanlara binanın güvenli olduğu ve binayı terketmemeleri (veya yavaş hareket etmeleri ) söylenmiş.
hatta uyarıları dinlemeyip fırlayan bazı türklerin kurtulduğu söyleniyordu.

  • herhaltibiliyoring  (25.09.17 16:48:08 ~ 16:50:19)
1600 kisi ilk carpilan kulede, 900 kisi ikinci kulede, 125 kisi Pentagon'da olmus. Kacirilan 4 ucakta da, 92, 65, 44 ve 64 kisi olmus. Kulelerdeki sayilar tahmini, kesin bir sayi vermek mumkun degilmis. Ben bunlari aviation safety network'te okudum.

aviation-safety.net
  • feedback  (25.09.17 17:34:51 ~ 17:37:12)
11 Eylül yalan, bkz: september clues

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (25.09.17 20:24:00)