Yan etkisi lenf kanseri olan ilacı (elidel) kullanmak

Egzama için yaklaşık iki yıldır tedavi görüyorum. Geçmedi. Doktor son olarak elidel denen bir ilaç verdi. lenf kanseri ihtimali varmış. bu ilaç hakkında bilgisi olan, karşı karşıya gelen varsa bilgisini, deneyimlerini paylaşabilir mi?

Egzamanız ne ölçüde bilmiyorum ama egzama geçen bir şey değil, henüz tedavisi bulunmadı ve araştırılıyor. Sadece belirtileri geçirmeye çalışıyorlar. Genetik bir durum olduğu düşünülüyor. Lenf kanseri ihtimali kişiden kişiye göre değişir ama bence kullanmamakta yarar var. Küçük de olsa kanser olma ihtimali, egzamadan iyi değildir diye düşünüyorum. Egzaman çok yaygın değilse sorun olacağını sanmıyorum, sadece görüntüyü etkileyen bir durum çünkü. Egzamanın şiddeti, yediğiniz yiyecek veya içtiğiniz içeceklerden de kaynaklanıyor olabilir.

popsci.com.tr
  • frodox  (25.09.17 16:25:06 ~ 16:29:51)
aslında görüntüsünden ziyade suratımı hacamat etmesi rahatsız ediyor. en çok da yüzümde ve müdahale etmediğimde suratım yara bere içinde kalıyor. ilaç eğer egzamayı bütünüyle geçirecek kadar etkili mi, emin değilim. doktor bütünüyle geçeceğini iddia ediyor. eğer öyleyse risk almaya değer mi, ondan da emin değilim. üstelik bağırsaklar üzerinde de olumsuz etkileri varmış, ki o yönden de sorunlu bir bünyem var.

iki arada bir derede...
  • osuran imam  (25.09.17 17:01:19)
"Since their approval, the FDA estimates that more than 12 million prescriptions have been written for Elidel and Protopic.

Research presented at the meeting also linked Elidel and Protopic to about 25 cases of cancer in adults and children who used the drugs."

www.webmd.com

12 milyonda 25 olgu deniliyor. egzamanın seni ne kadar rahatsız ettiği ile alakalı bir risk bu aslında. ilacı kullanmasan da ilaç dışı sebeplerden kanser riski var sonuçta
  • la noix  (25.09.17 17:06:43)
12 milyonda 25... olasılık çok yüksek değil anlaşılan.

  • osuran imam  (25.09.17 17:26:24)
14 15 Yıldır yan etkilerinde kanser, tümör ve verem olan çeşitli ilaçlar kullandım. Hala da kullanıyorum. Çok şeyapma. Zaten doktor kontrolünde olacaksın.

  • sutlu nescafe  (25.09.17 17:46:14)