HP teknik servis sorusu

Elimizde 1 adet, 5 yıllık (garanti ölmüş) HP 520 all-in-one var, kocaman bir bilgisayar.
bilmeyenlere: bu alet 10 kilo filan
HPnin kendi tamir olayı şöyleymiş: 100 TL hata tespit bedeli yatırıyorsun. kutuya koyup kargoya verip istanbula yolluyorsun, bakıyorlar, sorun şu diyorlar. gerisine bakıyoruz. ekşide baktım son dönem yorumlar korkunç...
arıza muhtemelen ana kart veya adaptörden bilgisayara giden güçle ilgili bir sıkıntı. hiç açamıyorum bilgisayarı. akşam kapattım sabah açılmadı.
şimdi: ben muğlanın bir beldesindeyim
buraya kargo haftada 1 filan geliyor. buradan göndermek bir dert almak ayrı dert, buralarda bilgisayarcı bulmak ayrı dert.
yine de HPye göndereyim mi? yoksa ailem ankarada orada soruşturup bir bilgisayarcıya Allah büyük emanet edeyim mi, ki onlar alır -verir? ne diyonuz?

bence hp ye gönderme , 5 yıllık makinanın yedek parçasını bulundurmuyorsa size makinanın bedelinden daha yüksek bir rakam söylerler, boşu boşuna 100tl ve kargo ücreti vermiş olursunuz yedek parça varsa bile dışarıya göre 3x 4x fazla mesarfa çıkrarılar, besleme ilgili bir sıkıntı olduğundan eminseniz bilgisayarcı olmasa bile bir tv tamircisinide gösterebilirsiniz.

  • Sir Anthony Hopkins  (25.09.17 12:40:22)
not: başka bir iş için ankaraya zaten gidecektim, orası net olmamış. ama ankarada bildiğim bir yer de yok.

  • niye ama  (25.09.17 12:41:06)