zengin olunca ne yapmayı planlıyorsunuz ?

Merak ediyorum çünkü yapacak bir şey bulamadım.

tabii ki borçlarımı ödüyorum hemen.

ailem ve kendilerine destek olacağım insanlar var, hemen onlara ulaştırıyorum üç beş, acilinden. gerisi sonra yapılmak üzere.

doktorluk mevzular var. gözdü, dişti, onlara girişiyorum.

ev alıyorum. bu ödemeler vs de hallolduktan sonra bana göre çok iyi iş fikirlerim var, onları hayata geçiriyorum.

yürüyorum ondan sonra, koşar adım... hayaller sınırsız.

yalnız bu aşk meşk konusunda takılıp kalıyorum. bir onu çözemiyorum hayallerde. o da kendiliğinden çözülür herhalde.

(bir gün dershanede çalışırken bu konu "hangi arabayı alırız?" diye geçti. ben, "öyle lüks bir araba almam opel astra bana yeter" dedim. sınıfta yürürken dedim bunu. bir çocuğun "bence siz ayağınıza iyi bir ayakkabı alın" dediğini duydum. ki haklıydı... ondan sonra vazgeçtim zaten öğretmenlikten. başka rahatsız eden şeyler de vardı.)
  • runagain  (25.09.17 04:12:38)
şimdi düşündüm de yapacak hiçbir şeyim yok. geri dönecek bir köyüm bile yok.

dönebileceğim tek yer işten sonra Kadıköy.
  • zugas  (25.09.17 04:17:40)
gezerim de gezerim, yanıma sevdiklerimi de alır gezerim. 3-5 hesap yapmadan gittiğim şehirlerde en lüks restoranlarda en leziz yemekler, helikopterler turları, her türlü eğlenceli aktivite ohh ne güzel olurdu zengin olsam.

  • senolll  (25.09.17 04:54:08)
Ne kadar zengin? Milyoner? Yüz milyoner? Milyarder?

Dolar bazında konuşuyorum:

Eğer 1-2 milyonum olursa hayatım çok çok değişmez. Daha iyi bir müstakil evim olur. Volvo'ya binerim. İstediğim saati, kalemi alırım çok abartı fiyatları olmadıkça. Sırf keyif için doktoraya devam ederim; dilediğim konuda araştırma yaparım vs. Business class uçarım. :/ Canım sıkıldıkça tatile çıkarım. Haftada bir eve temizlikçi alırım. :/ Ha bir de bir daha evde hayatta yemek yapmam.

On milyon - 20 milyon arasında yukarıdakilerden pek farkı olmaz. Belki arada özel jet kiralayıp uçarım gideceğim yere falan. Kalem koloksiyonum olur. NYC'ye taşınmış olurum. Finlandiya'da mutlaka bir evim olur. Ev(ler)e her gün gelip ev işlerini halledecek biri olur büyük ihtimalle.

100 milyon ve üstünde her yere özel jetle uçarım. Kendime ait bir sanat galerim olur satın aldığım eserlerden oluşan (genellikle Rönesans dönemi eserleri olur). Hala Volvo'ya binerim ve hala aynı evde otururum. Belki arada sevdiğim müzisyenleri istediğim bir barda sırf bana ve çevremdekilere çalmaları için çağırırım falan.

Milyarder olursam büyük ihtimalle koruma ekibim, malikanem ve güvenliği, altımda çalışan avukatım, özel uçağım, asistanlarım falan filan olur. Zira milyardersen kendini ne kadar gizlemeye çaışırsan çalış mutlaka ortaya çıkarılırsın.

...Düşünmek güzeldi. Şimdi Amazon'a gideyim de Kindle'a kitap indirip kendimi şımartayım. :/
  • sen git ben geliyorum  (25.09.17 05:00:13 ~ 05:01:24)
paranın hepsini karı kızla yer sonra eski halime dönerdim sanırım.

  • ketcapli dondurma  (25.09.17 05:45:05)
Çok işim var. Dernek vakıf kurucam, onlara akar bağlayacam,bazı projelerim var onları gerçekleştircem.

  • yaren  (25.09.17 07:24:04)
Bir daha calismamak. Daha buyuk luks mu var? Zaman sinirli, para sorunu da yoksa, keyfini surmek lazim.

  • christopher nolan  (25.09.17 08:15:59)
çalışmamak +1

benim için zenginlik gününün ne kadarını mesaiye harcadığınla ilgili. aylık 10-20bin gelir getirecek gayrimenkulüm olsa hiç çalışmam mesela, bekarken çok rahat yeter bana bu para, gezerim de gezerim. evleniceksem çalışan bir eş bulurum, gelir artar, o zaman da yaşarız güzel güzel.
  • Bruce  (25.09.17 09:22:31)
Zenginliğin miktarına bağlı. Eğer dolar milyarderiysem türkiye ve dünya siyasetine ve toplumuna yön veririm.

Ama asıl yapacağım iş bi megayat alıp bol miktarda kokain ve süpermodel eşliğinde ölene kadar bi daha kıyafet bile giymeden takılmak.
  • bugunku antremanda goz dolduran futbolcu  (25.09.17 09:38:56)
Gezerim herhalde her yeri

  • baldur2  (25.09.17 10:14:03)
Çalışmamak +1

Parayı düzgün bir sepet yapıp yatırıma koyarım ve çalıştığım zamanı hobilerime, kendimi geliştirmeye ve gezmeye ayırırım.
  • cleric  (25.09.17 10:32:26 ~ 10:32:51)
35-40 metrelik güzel bir yelkenli alıp dünya turuna çıkmayı düşünüyorum.

  • battal gemalmaz  (25.09.17 10:39:07)
bir sürü daire alıp kira yiycem.

  • nickini degistiren yazar  (25.09.17 10:51:31)
Monsterın ya da alienware'ın en pahalı blgisayarını alıcam ve mayın tarlası oynucam üstünde.

  • binder dandet  (25.09.17 11:16:01)
zengin olmama değecek zenginlik fantazilerim olmadığından zengin de olmuyorum :) ama kazayla zengin olsam büyük bir çiftlik kediler köpekler havuz ve fiber internet isterdim. bir de 1-2 ay dünyayı gezerdim. ama erken sıkılıp geri dönme ihtimalim var.

  • tukenmez adam  (25.09.17 11:43:14)
2012 renault clio 1.5 dci

  • edgenabby  (25.09.17 11:46:06)
Gezmek. Ne kadar zengin olursam o kadar lüks gezerim.

  • jazzabel  (25.09.17 12:19:19)
En büyük hayalim ve bunun için de zengin ol ayı beklemeden şimdiden para biriktiriyorum Nesin vakfına benzer bir vakıf kuracağım yardıma muhtaç, kalbi kırık ne kadar çocuk varsa etrafına toplayıp onlarla yaşayıp öleceğim.

  • motley crue  (25.09.17 12:31:56)
İşi bırakmak. Zengin olsam sittin sene çalışmazdım hiç de canım sıkılmazdı. Kendimi gezmeye tozmaya verirdim. Seyahat etmek istediğim pek çok ülke var, vaktimi oraları gezerek geçirirdim.

  • i m cool with that  (25.09.17 12:49:51)
gelecek gördüğüm startupları fonlarım.

  • orpheus  (25.09.17 15:39:08)
  • arockm  (25.09.17 15:41:23)
insanlardan kaçıp 2 koyun 2 keçi 10 tavuk 2 köpek alırdım
insanlarla konuşmazdım ;)

  • çınarım  (25.09.17 16:36:18)
@çınarım

bunu iki üç bin liraya yapabilirsin. zengin olmana gerek yok?
  • sen git ben geliyorum  (26.09.17 23:50:33)
daha çok zengin olmayı.

  • secrexv2  (27.09.17 00:07:54)
Ayda hiç çalışmadan 5000 euro kazansam bir daha hiç çalışmam :))

  • sorunvar  (27.09.17 00:56:26)