bitcoin mevzusu

1 bitcoin şu anda 5000 küsür dolar galiba (twitterda gördüm). 2030 da da 170000 dolar yazmışlar (tahmini). böyle alenen bir yükselme nasıl olabilir. yani evet yükselme olmuş ama o zaman herkes satın alsa 15 sene sonra herkes milyoner demektir bu :( bu işe kafa yormuş biri var mı? bir de nereden nasıl alınıyor bu bitcoin. teşekkürler.

3700 USD civarinda su an. Amerikan Dolari degil de Avustralya Dolari ile bakarsaniz da 4700 AUD civari.

Bitcoin borsalarindan aliniyor.

Herkes satin alir ve 15 sene sonra herkes milyoner olursa milyonerligin bir anlami kalmaz. Paradan alti sifir atilmadan once Turkiye'de de herkes milyonerdi :)
  • crown  (23.09.17 23:10:20 ~ 23:10:37)
evet yanlış bakmışım dediğiniz gibi fiyatı ama cidden 1 bitcoin alıp (imkana göre 3-5) unutmalık iş deil mi bu ? paradan sıfır atılması bambaşka bişey de, bu işin doyum noktası nereye gidecek acaba onu merak ediyorum.

  • Golgi  (23.09.17 23:18:57)
Kısaca,

O parayı turk lirasına çevirmen imkansıza yakın olur. Dolara da ceviremezsin,zor.

Demek istediğim deniz var var olmasına ama muslugun sonu tıkalı.

tabi o zamana ükadar her sey bitcoin kabul etmeye baslamamıssa...
  • binder dandet  (23.09.17 23:34:07 ~ 23:36:33)
Bitcoinden 2009-2010'da haberim vardı çıktığı zamanlar. Bikaç yüz dolar harcasam ya da haftalarca bilgisayarımı çalıştırsam şu an 100 milyon dolar değerinde bitcoinim vardı.
geçen sene bi aralar 1500 liraya düştü bundan sonra yavaş artar dedim 4-5 bitcoin alabilecekken almadım. sadece 1 sene içinde bile o parayı neredeyse 10'a katlıcaktım. pişman mıyım? evet. c

  • oddyseus  (23.09.17 23:39:08)
abim sen bitcoinin 1000$ dan bir kaç gece içersinde 100$ a düştüğünü biliyormusun ? bu para çok kişinin canını yaktığı gibi, çok kişinin yüzünü güldürdü de ama dikkatli ol, btc öyle her yiğidin harcı değildir.

  • purple rain  (23.09.17 23:40:56)
@purple bilmiyordum uyarın için teşekkürler zaten 1 btc almaya ancak gücüm yeter, yani alıp unutmalık bi yatırım olabilir bir gecede 100 oluyor ama önü açık gibi :)

  • Golgi  (24.09.17 00:01:08)
borsalarda işlem görüyor ve herkes almaya kalkarsa 2030'da değil anında 170.000 dolar görür. haliyle herkes 5000 dolara alamaz, piyasa kendini dengeler, herkes zengin olamaz. toplu bitcoin almak isteyenler bile piyasa fiyatının % 30 % 40 fazlasından satın alabiliyorlar anca.

  • tuyra  (24.09.17 00:10:25)
btc'nin matematiksel olarak sınırı var. şimdi bakmaya üşendim de 2019-20 mi 30 mu öyle bir şeydi. max 21 milyon btc. ama o zamana çok şey değişebilir.

  • passion rules the game  (24.09.17 00:51:28)