otoparkta motorumuza carpmislar

selamlar dun gece eve gelince esimin motorunun yan yattigini gordum. aradim geldi kaldirdi haliyle motorun sol taraf komple gitmis :/ guvenlige gittik goruntuleri izledik bizim binada cok kotu park eden bi adam var geri geri gelirken carpiyor sora manevra yapip tekrar motorun ustune cikiyor!!! sonrada hemen ileri dogru gidip baska yere park ediyot inerken donup bakmiyor bile hizlica bina giriyor.
yonetime gittik pazartesi gelecekmis mudur ama ilgilenirler falan dedi..

benim merak ettigim bu adamin cok durumu oldugunu sanmiyorum hatta aracinin trafik sigortasi oldigunu bile sanmiyorum..

bu isler nasil ilerler? yonetimin yukumlulugu nedir? adamla yonetim mi konusacak yoksa adamin numarasini verip siz mi halledin dicek?

yönetimin ne gibi bir yaptırımı olabilir ki. Polis +1

  • catch the arrow  (23.09.17 12:32:50)
ama otoparklardaki kazalarla polis ilgilenmiyo diye bisi duymustum

  • polypropylene  (23.09.17 12:33:36)
önce adamla konuşun, sonuç alamazsanız karakola gidip şikayetçi olacaksınız

  • oscar  (23.09.17 13:12:27)
bi sigortaciyla konustuk dedi ki siz kamera kaydi ve fotolarla motoru servise birakin sizin zorunlu sigortadan tamir olcak sora onlar carpandan aliyolar parayi dedi??

  • polypropylene  (23.09.17 13:23:09)
adamla konuşmadan direk polise gidilmesi taraftarıyım ben de. zaten adam konuşarak sorun çözülecek birisi olsa böyle vurup kaçmaz

  • gazozailacatmauzmani  (23.09.17 13:32:34)
Zorunlu trafik sigortası karşı tarafın hasarını öder. Dediğiniz gibi adamın trafik sigortası yok ise, ve sizin de kaskonuz yoksa, polise tutanak tutturup hakkınızı mahkemede arayacaksınız.

Kaskonuz varsa (ve adamın trafik sigortası yok ise) kasko tüm ödemeleri yapacak ve gidip adamdan parayı almayacak çalışacak. Alamazsa mahkemeye verecek...

Yukarıda yazıldığı gibi, tutanak olmasında fayda var.
  • malheiros  (23.09.17 14:02:32)