Çelik jantlar arabaya görselden başka ne katıyor?

Merhaba, bu çelik jantlar arabaya ne katıyor? Görseli güzel, evet ama ağırlaştırmaz mı arabayı? Eşek ölüsü gibi malzeme. Başka ne işe yarar?

daha sağlam. darbeden daha az etkilenir.

  • Delay Fuze  (22.09.17 23:03:33)
Kadını topuklu ayakkabı arabayı jant gösterir.

  • eeb  (22.09.17 23:04:25)
çelik jant daha sağlam değil. sağlam çukura düşse kırılma riski alüminyuma göre daha fazla. görünüş olarak daha güzel.

  • Topalordek  (22.09.17 23:06:49)
Öncelikle;

Çelik jant diye bir şey yok. O sanayi tabiri. Sizin bahsettiğiniz "alüminyum alaşımlı jant". Araba kataloglarinda da bu isimle geçer zaten.

Bide kara jant var. Adi 'Sac jant' diye geçer. Düz siyahtir, plastik kapak janti olan arabalarda bu vardir asil.

Çelik, sac jantdan daha saglam degil aksine, daha sert oldugu için daha kirilgan diye diliyorum. Sac jant direk bükülüp yamuluyor kirilmak yerine çogu zaman. Bide alüminyum alaşımlı jantlarda boyut(inç) büyüdükce ağirlik gereksiz olarak artiyor.
  • bir3iki7  (22.09.17 23:13:47)
Tamamen atiyorum, normal saca gore daha fazla hava aldigi icin frenler daha cabuk sogumasina ek olarak yardim edebilir.

  • c1b2k3  (22.09.17 23:56:31)
Kara jantlara gore daha saglam oldugunu dusunuyorum cunku benim eskiler kara jantti sirekli yamuluyor ce cekicletmek zorunda kaliyordum ama aluminyum alasimlida daha boyle bir ihtiyaç dogmadi

  • goodman  (23.09.17 03:37:47)
Hafif arabalarda yol tutuşa katkısı olabiliyor.

  • neymis  (23.09.17 08:51:32)
çelik jant diye bildiğiniz alüminyum alaşımlı jant. sac jant diye bildiğiniz aslında çelik jant. yani tam tersi.

  • alperz  (23.09.17 09:16:14)
Direksiyon hakimiyeti sağlar, balans ayarı sık sık bozulmaz. Yoldaki titreşimleri hissettirmez.

  • komando kani var bende  (23.09.17 11:32:09)