[]

ortaya karışık, umut verici ve mutlu edici şeyler

içinden çıkamadığım, kafamda dönüp duran sıkıntılar; iki ucu boklu değnek seçimler var önümde. şöyle bunları unutturacak izlemelik dinlemelik önerileriniz olur mu?

www.youtube.com bu mesela umut veren bir şarkı benim için.

flight 666'i izlediğimde çok mutlu olmuştum. biraz alakasız bir örnek olsa da, hayattaki güzelliklere dair umut verici hisler hissettiriyor işini tutkuyla yapan insanları izlemek.

romantik komediler ya da direkt komedi içerikli şeylerin faydası olacağını düşünmüyorum şu an. friends'i de izledim. diziye başlayacak enerjim yok.

 
Sully, The Blind Side, Moneyball gibi gercek hikayelerden uyarlama filmler geliyor benim aklima hep. Isini tutkuyla yapan insanlar ve guzel sonlanan hikayeler ucu de; izlemissinizdir muhtemelen ama yine de aklinizda bulunsun.


 • evde liyakat kalmamis  (22.09.17 22:46:25) 
İyi insanları görmek bana hep umut verir.

www.youtube.com

Bu da şu an dinlediğim şarkı. Belki beğenirsin.

www.youtube.com
 • dissendium  (22.09.17 22:47:27) 
flight 666 dediğin maiden belgeseliyse, lemmy the movie'yi izle, sahiden eğlenceli.

pearl jam - twenty belgeselini öneririm. rush'ın beyond the lighted stage belgeseli de iyi.

bunlar canım sıkıldıkça dönüp dolaşıp izlediklerim.

bir de interstate 60 ve beetlejuice var, ikisi de çok keyifli, kafanı dağıtacak filmler.

yukarıdakilerin herhangi birini izlersen kafanı dağıtmaya bayağı faydası olacaktır bence.
 • rahip janick  (22.09.17 23:00:49) 
IT'S A WONDERFUL LIFE.

Hoşuna gitmezse istediğini yaparım. Ön yargısız aç, bir bak. Muazzam film.
 • cikmaz sokaktan cikagelen cocuk  (22.09.17 23:37:04) 
good will hunting
intouchables
what about bob ?
about time
 • EasyTiger  (22.09.17 23:55:54) 
flight 666 izleyip umut dolan birine selam çakmadan geçemedim \m/

o zaman wasted years gelsin tekrar :) www.youtube.com bu şarkı iyi hissettiriyor insanı.

neyse, ben de şu videoyu bırakacağım buraya asıl --> www.youtube.com

Alakasız aslında ama bir yandan böyle geniş perspektiften olayı ele aldığı için video boyunca aslında kendi hayatımızın ve dertlerimizin dünya ve insanlık tarihi boyunca ne kadar önemsiz olduğunu bir anlık hissettirebiliyor. Sonunda ise bir motivasyon bırakıyor insana. Hem de öğretici eğlenceli bir video. Ama şu an bu tarz informatif videolar açmayabilir, anlarım. Dursun yine de.
 • AlsterWasser  (23.09.17 00:23:50) 
öneriler için gerçekten çok teşekkür ederim. şimdi hepsini izlememiş olsam dahi bunaldıkça dönüp bakacağım bu duyuruya tekrar. arada izlediklerim de vardı, yakın tarzda öneriler oldu gerçekten teşekkürler.

lemmy the movie ile başladım, wasted years dinleyerek iyi hissetmeyi hatırladım. it's a wonderful life uzun zamandır listemdeydi, ilk sıraya aldım. geri kalan önerileri de listeme ekledim.

@alsterwasser, çok güzel bir videoydu genel olarak, ancak anı yaşayın önerisinin farkındalığını kazanmam konusunda yeterince harekete geçirici olmuyor bu bakış açıları. aksine dert ettiklerimin anlamsızlığı biraz daha donuk hale getiriyor gibi.

işini tutkuyla yapan insanlar ve iron maiden, lemmy kilmister falan dedik. şu an çok alakasız olacak bunu buraya bırakmam. ama hepinize şu videodaki 2.05'teki bakışlarla bakabileceğiniz, yaptığınız iş ne olursa olsun ortaya koyduklarınıza gözleriniz ışıldayarak bakabileceğiniz anlar dilerim.
www.youtube.com
 • haykorsamdunyaya  (23.09.17 01:08:21) 
Pearl jam - given to fly'ın içeriği melodisi zaten umutlu, bu versiyonunda sahnede şarkıyı işaret diliyle anlatan hanımefendinin dansı şarkıyı canlandırması youtu.be sonunda eddie vedder'ın beraber dans etmesi beni mutlu ediyor 8)


 • freebird5406_2  (23.09.17 06:53:06) 
Kısa birşey daha, dünyada ne hayatlar, seçimler, zorunluluklar var

twitter.com
 • freebird5406_2  (30.09.17 15:08:28) 
youtu.be

Neil degrasse tyson dan yaşam üzerine
 • freebird5406_2  (30.10.17 13:55:16) 
www.youtube.com

mutlu edici sayılmaz ama umut verici, motive edici hoş bir konuşma bence. sizlerle de paylaşmak istedim. paylaşımda bulunan herkese çok teşekkürler
 • haykorsamdunyaya  (17.12.17 20:53:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.