elinizle 3'u nasil gosteriyorsunuz?

selam,

"hocam 3 cay" derken serce-yuzuk-orta parmagimi gosteriyorum ben. insanlar "3 oyle mi gosterilir yahu" diyor.

siz nasil gosteriyorsunuz?

bas-isaret-orta parmak mi?
isaret-orta-yuzuk partmak mi?
yoksa benim gibi serce-yuzuk-orta parmak mi?

tek degilim di mi :(

İşaret, orta ve yüzük parmağım ile izci selamı veriyorum.

  • tahin pekmez yoğurt  (22.09.17 19:46:04)
Bas, isaret, orta

  • crown  (22.09.17 19:47:05)
senin gibi yapmaya çalışırken çok zorlandım :/
elimde göstermem gerekirse işaret-orta-yüzük şeklinde gösteriyorum

  • olabilir ya da olmayabilir  (22.09.17 19:48:12)
Baş ve serçe parmağı elin içinde birleştirip işaret orta ve yüzük parmağı ile gösteriyorum.

  • Amaranta ursula  (22.09.17 19:48:14)
ben işaret-orta-yüzük üçlüsüyle gösteriyorum. şimdi denedim de, baş-işaret-orta istesem bile yapamıyorum. zor geliyor. parmaklarımı tam olarak açıp kaldırmakta zorlanıyorum, bileğe doğru geri çöküyorlar. işaret-orta-yüzük çok daha rahat. hepsi allah allah deyu arşa yükseliyor.

senin tarzında sıkıntı gösterdiğin değil de göstermediğin parmaklar. sadece türkiye'de değil yanılmıyorsam italya'da da "top musun olm" anlamında kullanılıyor. ondan öyle demişlerdir herhalde. yoksa sen yine üç yapıyosun ama diğer iki parmak "ibne misin"e dönüyor eheh. cinsiyetçi, geri kalmış, zalımey toplumlarda böyle :(
  • der meister  (22.09.17 19:49:36 ~ 19:51:12)
serçe yüzük orta kombinasyonu ters "topsun olm" işareti oluyor, iyi başın belaya girmemiş bugüne kadar.

işaret-orta-yüzük yapıyorum ben, parmaklarım uzun olmadığı için baş parmaklı olanı yapmaya çalışınca yüzük ve serçenin eklemi ağrıyor.
  • Bruce  (22.09.17 19:49:47)
serçe-yüzük-işaret

  • elorelia  (22.09.17 19:51:45)
İşaret, orta, yüzük.

  • i m cool with that  (22.09.17 19:55:33)
Senin gibi yapiyorum

  • cabiday  (22.09.17 20:04:40)
seninki nba stili.

işaret orta yüzük
  • cay koy geliyorum  (22.09.17 20:04:42)
Serçe + orta + baş

  • eeb  (22.09.17 20:05:38)
Inglourious Basterds filmini tavsiye ederim, şu sorunuzdan hareketle.

  • cedilla  (22.09.17 20:09:05)
Baş-işaret-orta ile gösteriyorum. En yaygın hali ise işaret-orta-yüzük. Orta-yüzük-serçe ile 3 göstermeyi ise daha önce hayatımda (filmler/diziler dahil) En fazla 1 ya da 2 defa görmüşümdür.

  • nawar  (22.09.17 20:10:24)
İşaret orta yüzük

  • keep out  (22.09.17 20:13:12)
Art arda sayarken baş parmaktan başlıyorum, 3 numara da Baş-İşaret-Orta parmaklar oluyor. Birine gösterirken direkt 3 yapacaksam İşaret-Orta-Yüzük işe gösteriyorum.

  • Lim5  (22.09.17 20:19:59)
işaret-orta-yüzük.

aklıma soysuzlar çetesi filmini getirdi bu soru:)
  • jamiro  (22.09.17 21:00:55)
İşaret orta yüzük :)

  • mutlusismankedi2015  (22.09.17 22:24:06)
baş işret orta

  • basond  (23.09.17 01:59:37)
  • Apocalypse  (23.09.17 02:06:21)
Aha iste boyle diyip nah capsi koyan cikmamis, ne kadar seviyelisiniz olm benim aklima ilk bunu yapmak gelmisti :(
normal cevap: isaret orta yuzuk

  • evde liyakat kalmamis  (23.09.17 04:20:42)
yüzük-orta-işaret genelde. bazen baş-işaret-orta şeklinde çıkıyor. nadiren de serçe-yüzük-orta.

soysuzlar çetesi filminde alman subayı bardakilerin ajan olduğunu bu "3'ü gösterme" olayından anlıyordu. çatışıp birbirlerine girdikten sonra sordular alman subaya, ajan olduğumuzu nereden anladın diye... "almanlar 3'ü böyle (sanırım baş-işaret-ortaydı) gösterir, böyle (işaret-orta-yüzük) değil" demişti.
  • runagain  (23.09.17 07:31:59)