Mutfak tavanında peydahlanan kurtçuklar...

...nedir? Meyvenin içinden çıkan kurtçuklar olur ya, aynı o şekilde. İlk kez şahit oluyorum ve şaşırdım hâliyle.

Üç aydır evde yoktum. Mutfak tavanında birkaç kurtçuk gördüm. Temizledim ama kâr etmedi. İki gündür nereden geldiklerini bulmaya çalışıyorum. Bunlar nedir arkadaşlar, nasıl kurtulabiliriz?

Sadece tavandalar, dolapların üstünde falan hiçbir şey yok, inceledim. çamaşır suyuyla üzerilerini sildim de ama çözemedim kaynağını:(

Bir de düşürmeye çalıştığımda ağsı bir şeyle asılı kalıyor boşlukta??

nohut, bulgur, fasulye, mercimek neredeyse o dolaba bak. muhtemelen oradan kaynaklıdır.

  • rebelmummy  (22.09.17 16:37:30)
un paketi falan varsa açılmış edilmiş onda da olabilir.

  • rahip janick  (22.09.17 16:39:16)
Bakliyat dolabına operasyon vakti gelmiş.

  • manuel mandalina  (22.09.17 16:52:34)
rebelmummy +1. kuru baklagil kaynaklı güve larvası. kuru baklagillerini kontrol et.

  • biyik  (22.09.17 17:25:15)
Yukarıdakilere ek olarak özellikle pirinç varsa nasıl olsa poşette kapalı bir şey olmaz deme. Poşeti delip içine yavru bırakabiliyorlar.

  • puc  (22.09.17 17:29:40)
aaaa aynı biz. saçma sapan yerlerde gördükten sonra ben de kuru baklagillere giriştim. çoğu temiz olsa da kuru kayısıya ayı gibi abanmışlar. ben yicektim onu :( onun dışında bir de un girmeye falan çalışmışlar. attım gitti.

  • zoque  (22.09.17 17:38:27)
Yiyeceklere kurt dusmus. Dolaplari silmek yetmez. Yiyecekleri kontrol edip atmak lazim.
Konuyla ilgili tuyo: tum kuru bakliyat kavanozlarina, yarim paket kalan makarnaya, una, dolap dibine kosesine uc bes yaprak defne koyarsaniz yiyeceklerin kurtlanmasini onlemis olursunuz.

  • nax  (22.09.17 21:02:55)