IPhone Şarj Problemi

IPhone 6S bir cihazım var, yeni.

Kullanmaya başlamadan önce eski cihazı yedekledim, buna restore ettim. Kullanmaya başladıktan sonra farkettim ki pili yiyor resmen alet. Örneğin gece bırakıyorum yatarken, sabaha kadar %25-30 arası kemiriyor pili. Gece yatarken wifi kapattım olmadı, konum servislerini kapattım olmadı, açık uygulamaları kapattım olmadı, arkaplanda çalışan uygulamaları kapattım olmadı.

Pil analizinde de arkaplanda pil harcayan birşey görünmüyor bu arada.

Biraz internette forum karıştırdım. Indexing yapar bikaç gün sabredin demişler. Ettik bişey değişmedi.

Sonra backuptan dönülen cihazlarda olabilir demişler, sıfır kurulum yaptık aynı.

Apple teknik destekten eleman bağlandı pil analizi aldı. Piliniz gıcır gıcır, biz bişey göremedik dedi, oradaki elemanın önerdiği her şeyi ben zaten denedim.

Son olarak ios11 geçişinden sonra bakalım dedik. Yok, yine aynı. Bugün apple store'a gittim, orada da sıfırlama önereceğiz falan dediler. Ulan yaptık zaten sıfırlama, olmuyor. Denersiniz olmazsa tekrar randevu almanız lazım falan dediler. Bi de anladık ki ürün apple tr ürünü değil. Başka firma getirmiş, ondan apple da bakamıyor, kvk falan bakıyor galiba.

Ne diyorsunuz bu hususa? Ne kemiriyor bu pili? Adam gibi uygulama da yok pil analizi yapan. Kaldık dımdızlak.

bende 6s kullanan birisi olarak gönül rahatlığıyla şunu söyleyebilirim ki;
ayfon şarj bakımından piyasadaki en zikten telefon.
diğer telefonlara göre şarjı hemen bitiyor.
bende usandım bundan dolayı.
  • seyduna6687  (22.09.17 15:28:10)
@seyduna

Hocam eskiden de iphone vardı. Şirket yenisini verdi. Eski telefonu bırakırdım gece %100 sabah alırdım %95-96. Bu alette bi mallık var, onu da anlayamadım bir türlü.
  • antipodes  (22.09.17 15:38:52)
telefon değil ama benzer bir sorun benim macbook air laptop ım da olmuştu. akşam %100 bıraktığımda sabah %50 oluyordu alet. serviste önce bataryayı değiştirdiler çözüm olmadı. daha sonra anakartı değiştirdiler sorun halloldu. bahsettiğin şeyleri denediysen sorun donanımsal olabilir yani.

  • lrdrylgh  (22.09.17 16:07:01)