Kadıköy'de metrodan indik, bağdat cad. tarafına nasıl gideriz?

Kadıköy metro'da inip bağdat caddesi paralelindeki operatör cemil topuzlu caddesi'ne geçişi nasıl yapacağım?

Bu güzergah için metro yerine otobüs-dolmuş kullanmak daha mantıklı olur mu? :)

Sari dolmuslarla direkr gidebilirsiniz

  • lost aci soyler  (22.09.17 08:48:17)
@lost aci soyler, sarı dolmuşlara pendik'te mi biniyorum yoksa metroyla kadıköy'e varınca kadıköy'de mi?

  • chihirovekohaku  (22.09.17 09:52:28)
selam.
metroyla kadıköy'e varınca moda çıkışından çık, sahile doğru yürü. orada kadıköy-bostancı sarı dolmuşlarını göreceksin.

  • istanbul kanatlarimin altinda  (22.09.17 09:59:07)
metro'ya nereden bineceksiniz?

  • altinci nesil caylak  (22.09.17 10:04:54)
@altinci nesil caylak, pendik'ten bineceğim hızli trenden inince :)

  • chihirovekohaku  (22.09.17 10:17:30)
@istanbul kanatlarimin altinda, en hızli ulaşım yolu bu mudur acaba? metro+dolmuş seklinde?

  • chihirovekohaku  (22.09.17 10:18:53)
direk pendik'ten binin o zaman dolmuşa. metro ile boşa vakit kaybetmeyin.

16d, 222 gibi iett otobüslerine de binebilirsiniz direk yht'den. metro için ayrıca pendik köprüsüne çıkmak gerekiyor.
  • nrmnm  (22.09.17 10:20:09 ~ 10:20:49)
@nrmnm, metro+dolmuş'tan daha pratik ve hızlı olacaksa o zaman pendik'ten dolmuşa bineyim... ne kadar sürer pendik'ten dolmuşla kadıköy'e varmak?

  • chihirovekohaku  (22.09.17 10:24:19)
pendik'ten dolmuşla ne kadar süreceği hiç belli olmaz. baya uzun ve trafiğin genellikle yoğun olduğu bir yol orası. yht'den inince yandex'ten bak, ne kadar süreceğini görürsün. 40 dakika da sürebilir 2 saat de :D eğer trafik azsa dolmuş ya da otobüsü tercih. et. trafik varsa metro+dolmuş ile git. metro+dolmuş da aşağı yukarı 1 saat civarı sürer.

bu arada yht'den metroya gitmek için de bir şeylere binmek gerek diye biliyorum.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (22.09.17 10:35:46)
hiç bilmeyen biri için ne kadar az aktarma o kadar iyi bana göre. yht'den çıkıp metroya varması en az 10-15 dk. pendik'ten kadıköy'e de 40-45 dk falan sürer. yine orada çıkıp dolmuşu bulup bindin indin diyene ne kadar nereden baksan 1,5 saati var. pendik'ten de en kötü trafikte sürse sürse o kadar sürer zaten. iyi saatte 1 saatten bile kısa sürer hatta. o yüzden yht'den çıkınca direk 16d'ye binmenizi tavsiye ederim. 5-10 dakikada bir var.

  • nrmnm  (22.09.17 10:48:20)
16D ya da 222ye binin, cemil topuzlunun neresine gideceksiniz bilmiyorum ama ciftehavuzlar ya da selamicesme duraklarindan birinde inip asagiya yurumeniz lazim (16D ve 222 pendik'ten kadikoye giderlerken bagdat cad uzerinden gidiyorlar, kadikoyden gelirken cemil topuzlu uzerinden geliyorlar. O yuzden indikten sonra bi 5-7 dk cemil topuzluya ulasmak icin yurumeniz lazim. Googlemapsten bakarsiniz artik ona)

  • kuehles blondes  (22.09.17 12:21:08)