Bilgisayarım açılmıyor yardım!

Yardım, bilgisayarım disk gözden geçirme yapamıyor!

Eve geldim bilgisayarı açayım dedim, o ara üzerimi değiştirdim, geldim baktım siyah ekran var imleç var, imleç oynuyor ama bi işe yaramıyor gibi, klavye kısayollarından da işlem yapamadım.

Kapattım açtım, ekteki gözden geçirme ekranı geliyor, 10 saniye içinde tuşa basmayın, gözden geçirme başlayacak diyor. Ben bi tuşa basmıyorum ama 4-5 saniye kala sanki tuşa basmışım gibi işlemi iptal ediyor, bahsettiğim siyah ekrana geri dönüyor. 3 defa denedim, aynı şeyi yaptı.

Güvenli modda açtım, disk hata kontrolünü çalıştır dedim, çalışırken olmaz, yeniden başlatınca yapar dedi. Başlattım, bu sefer yine iptal ediyor gibi oldu ama bi satır daha geldi, ekteki gibi. Ama onu da 1 saniye kala iptal etti, yine siyah ekrana döndü.

Niye iptal ediyor disk gözden geçirmeyi, ne yapmam gerek? Klavye falan da takılı değil, bi tuşun basılı kaldığını da sanmıyorum.

i.hizliresim.com

Başlangıc dosyaları bozulmuş galiba windows kurulumu başlatın kurulum yapmadan çıkın. (Amaç kuruluma başlayınca bazı temel dosyaları diske yüklemek.)

  • demirKamil  (21.09.17 22:22:58)
Sistem yükelme filan var. oralar şe yarmaadı mı

  • Cursed Chico  (21.09.17 22:30:00)
@demirKamil, Windows kurulumu derken, sıfırdan kurar gibi mi? Evde hiç Flash bellek yok, güvenli modda açtıktan sonra bilgisayar açıkken kurabilir miyim?

@cursed chico, oralar nerede bilmiyorum açıkçası, ne demek istedin tam?
  • baba jo  (21.09.17 22:46:36)
Evet sıfırdan kurar gibi.
Ayrıca bazı laptoplarda F10 filan basınca sistem geri yükleme yapıyor, orayı açıp bir kaç adım ilerledikten sonra iptal edebilirsiniz.

  • demirKamil  (21.09.17 22:54:11)