[]

çocukta bağırsak kurdu

merhabalar,

üç buçuk yaşında bir çocuk, 1-2 gece üst üste poposunun "acıdığını" ve bir tür rahatsızlık hissettiğini söyleyerek uykusundan uyandı.
biz parazit ya da kurt olabileceğini düşündük.

doktora götürüldüğünde poposunda kabız olmaktan kaynaklı çatlak olduğu söylendi.

ertesi gün de çocuk kustu bütün gün, hastanede kan tahlili yapıldı, zehirlenme falan gibi bir şey çıkmadı.

hâlâ parazit ya da kurt olma ihtimali var mı?
kan tahliliyle anlaşılanı var, anlaşılmayanı var.
ayrıca test yaptırmak gerekir mi?

ya da parazit/kurt varsa illa her gece mi rahatsızlık duyarak uyanması gerekir?
iki gece üst üste uyandı.

yani bu şüphenin devam etmesine gerek var mı?

teşekkürler!

 
Kakasını lazımlığa yaptırıp bakın her kaka yaptığında. Ben kardeşimin lazımlığında görmüştüm o küçükken. Eskiler kabak çekirdeği yedirirdi kurt döküyor diye. İsterseniz bir deneyin.


  • curukturpkokusu  (21.09.17 01:47:30) 
@want2die:
çocuk benim değil, o yüzden bilemiyorum.

ama midesi de hemen üzerine bozulunca ve tahlilde de bir şey çıkmayınca, acaba hakikaten öyle bir şey mi var dedik.

"bağlantılı mı bunlar acaba?" diye düşündük yani. :)

teşekkürler!
  • blatta hiberna  (21.09.17 11:32:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.