pasaportum lekelendi

Merhabalar.

Pasaportuma kahve döküldü. En öndeki fotoğraflı sayfanın tam fotoğraf kısmının yarısı lekeli ve en arka 10 sayfanın orta kısmı aynı şekilde lekelenmiş.

Şu an yurdışındayım ve pasaportumun içinde öğrenci vizem var. Haftaya Çarşamba günü (1 hafta sonra) oturma izni randevum var, pasaportum lazım. (İtalya)

İzlenmesi gereken prosedür nedir? Bu şekilde işlemler hallolur mu, hallolmazsa konsolosluk yeni pasaport mu çıkarır, içindeki vize ne olur? Ne kadar sürede kurtulmuş olurum?

Teşekkürler.

Oturuma başvururken bütün pasaportun fotokopisini çektin diye düşünüyorum çünkü ben seferinde o sekilde başvurdum.

Oturma izni randevusu dediğin parmak izi vereceksin değil mi ? Yoksa kartın çıktı almaya mı gideceksin ? Her şekilde pasaportun geçerlilik tarihine vs bakıyorlar Roma'da. Bir şey olacağını düşünmüyorum. Oturum kartın çıktıktan sonra pasaportu yeniletirsin olur biter panik olacak bir şey yok :)
  • burchak  (21.09.17 00:11:50)
Parmak izi mi veriliyor bilmiyorum ama postaneden formumu doldurdum (ricevuta'mı aldım), başvuru için karakola gideceğim. Fotokopiyi çektirip postaneye vermiştim, onlar karakola iletir mi bilmiyorum, bende başka yok :/
bu şekilde kabul ederlerse sorun yok elbette, yeter ki oturum iznim çıksın ^^
@burchak
  • tejeve  (21.09.17 00:55:39)
Evet parmak izi vereceksin.her şey iletiliyor merak etme. Bence sıkıntı çıkmaz bir şey derlerse dün oldu dersin vs roma'dakiler halden anlayan tipler arıza çıkarmiyorlar.

  • burchak  (21.09.17 02:46:44)