[]

saç seyrelmesi için doktora gidenler

erkek tipi seyrelme var bende. saçlar inceldi vs.

saç dökülmesinin sebebini anlamak için herhangi bir işlem yapıldı mı? dermatologa gidince klasik olarak ne tavsiyeler verildi size?
yakın zamanda doktora gidecek vaktim yok da, teşekkürler.

 
bana da erkek tipi denilmişti, kadınım. demir ve d vitaminine bakılmıştı. bir de bir doktor panplus'ın gıda takviyesini, şampuanını ve serumunu kullanmamı önermişti. 3 ayda toparlarsın demişti. ben sadece ilacını kullandım bir ay. içtiğim sürede kesiyordu dökülmeyi. ama ilaç içmeyi sevmediğim için bıraktım. aynı ilacı kuzenim de kullanmış, erkek. onda bayağı işe yaramış.

bir de dermaroller muhabbeti var. kullanmadım ama çalışma mantığı bana mantıklı geldi. denenebilir. bir araştırın derim.
  • who cares wins  (20.09.17 22:10:19) 
erkek tipi yani genetik dökülmeyse etrafımdaki tecrubelere dayanarak söyleyebilirm ki ancak geciktirebiliyorsun. yani sülalede saçlı adam azsa senin de yapabileceğin şeyler az oluyor. bunun dışında geciktirmek için doğal içerikli, içerisinde sls bulundurmayan şampuanlar kullan. tabi buna da dikkat etmen lazım bazı bitkisel ve doğal içerikli şampuanlar kepek ve kaşıntıya da neden olabiliyor yani deriden deriye farklı tepkiler verebiliyor. deneyerek sana uygun olanı bulacaksın. sls ve zararlı kimyasalları içermemesi birinci önceliğin olsun. bunun dışında hormonal olarak zararı olmadığı söylenen çinko hapı ve biotin hapı yani h vitamını kullanabilirsin. ben çinkove biotin hapı kullandım bir süre fena gelmedi ve herhangi bir yan etkisi görmedim. tabi her şeyin sonunda bu yazdıklarımı kullanmadan önce bir doktora görünmelisin asla ve asla doktora başvurmadan bir şey yapmaya kalkışmamanı öneririm. ben sadece kendi tavsiyelerimi yazdım.


  • frankmackey  (20.09.17 22:11:21 ~ 22:12:43) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.