[]

Simit sarayında bi simit bi çay peynir nutella

9 tl sizce pahalı değil mi? simit sarayı diyince 4-5liraya kapanması gerekiyor sanki
 
kiraya cok para gidiyor, hele bilinen yerlerden birindeyse. o yüzden de bize yansıyor fiyatlar.


 • binder dandet  (20.09.17 20:31:48) 
pahalı.
Zaten bence bu simitsarayı hep pahalıydı. Ve o yüzden geçtiğimiz cuma arkadaşıma bahsetmiştim bu simit sarayı ne iş acaba diye.

Ben sıcak birşeyler yemeyi severim ve genelde ekmek arası(fukara alışkanlığı), bundan uzun yıllar önce acaba döner mi yesem diye düşünürken para harcamak istemedim mi, lazımmıydı bilmiyorum hatırlamıyorum şimdi de; simit sarayından simit ve portakal suyu almıştım. dönerden çok daha pahalıya gelmişti. tek başına simit bile neredeyse döner fiyatıyla aynıydı.
Sağlıklı sağlıksız tartışma konum o değil ama bana fazla gelmişi fiyatı. o gün bu gündür de gitmem.

adam poğaçanın içinin üstüne domates biber koyuyor ve normal poğaça x liraysa buna 4x fiyat çekiyor. yemişim öyle sarayı.


edit: evinde yemen mümkün mü denilmiş; aklıma geldi: şimdi bizim mutfaktaki köy koyun peynirinin kilosu 15 lira, yine mutfakta ki nutellanın kavanozu sanırım 13 lira: ne kaldı çay; çayın(ben earl grey içiyorum) sallama çayın 25'lik paketi 5 lira herhalde(20'likte olabilir). bi tek simit kaldı sanırım. onun fiyatını bilmiyorum.

ilave; domatesin kilosu 2 lira. biberin kilosu 4 lira. salatalık da bu dolaylardadır.

yine mukayese için en yakın markete manava bişeye gidip 1 kilo biber tarttırın ki miktarını kavrayabilesiniz.

söyleyeceklerim bu kadar.
 • mete kudur  (20.09.17 20:36:05 ~ 20:44:21) 
bence pahalı
12 liraya falan ufak menuler yok mu burgercilerde?

kola var patates var ufak da olsa hamburger var
 • herhaltibiliyoring  (20.09.17 20:36:17 ~ 20:40:00) 
4-5 lira nedir allah aşkına. bu saydıklarını 4-5 liraya evinde yemen mümkün mü? gidip bir mekanda hizmet alarak bunları yiyorsun. 10 liradan ucuza nerede ne yiyebilirsin ki?

gayet normal bir fiyat.
 • mahone  (20.09.17 20:38:11) 
normal


 • playing star again  (20.09.17 20:42:39) 
Simit Sarayı restoran statüsünde bir yer yalnız. Oradan alınan simitle sokaktaki simitçiden alınan simidi karşılaştırmak çok saçma. Çayı da, peyniri de, çikolatayı da orada bulabiliyorsun ve onları orada yiyebiliyorsun. Burada bir hizmet faktörü var. İşletme giderlerini dikkate almadan direkt bire bir fiyat dengesi belirlemeye çalışmak çok anlamsız. Ben normal buldum.


 • dissendium  (20.09.17 20:57:16) 
Pahalı, hizmet de yok.


 • gazozailacatmauzmani  (20.09.17 21:03:05) 
Çok pahalı.

Antalya'da yerel simitçilerden örnek vereyim;
1 simit, 1 haşlanmış yumurta, 1 krem peynir, 1çay 5-6 Tl. arası değişiyor. Simit Sarayı isimden vuruyor parayı. Ödediğiniz hesabın içerisinde mekan sahibinin kazancından Simit Sarayı komisyonuna bir ton ek para var.
 • prok  (20.09.17 23:06:28) 
simit sarayı gereksiz pahalı mekan bence. haa sade simitlerini yemeye değer bence ama diğer ürünler aşşırı pahalıı


 • faik abi  (20.09.17 23:33:35) 
kesinlikle pahalı.


 • qazwsx  (20.09.17 23:37:45) 
simitlerini alıyorum. ama acıktıysam orada oturupta birşey yemem.


 • durgunfoton  (20.09.17 23:44:18) 
hatırladığım kadarı ile çay pahalıydı orada.
ama o fiyatlarda yüksek simit alıp çıkmak en güzeli simitleri güzel

 • basond  (21.09.17 00:54:10) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.