ortalama bir erkek 30 yaşında ne kadar kazanıyor-kazanmış olmalı?

Sevgili materyalistler,

Bekar-bekar olmayan ortalama bir erkek nelere sahip olmalıdır? how much nakit? araba mesela? ev?

hamdi sanal, 30.5 yaşında mesela, (hafif erektil disfonskiyonu var, biraz fazla kilolu, whatsappında 2 tane kız var hamdiyle oynayan)

2800 lira net maaşı var, 100 bin bankada , ev taksidine girmeyi dusunuyor, ama yemıyor. ha birde arabası var 30 binlik.

Sizce hamdi normal bir otuzbuççuk yaşında adam mıdır materyalen?

hamdicim 30,5 yaşına kadar maaşın ortalama 2800 gibi olduysa 100bin iyi atmışsın bankaya. arabayı da almışsın.

hamdiye oynayan kızlar olaydan bağımsız.
  • eeb  (20.09.17 18:24:04)
eğitimi yoksa 0 denebilir. Bankada 1 trilyon olsa dahi.

  • passion rules the game  (20.09.17 18:24:05)
2800 maaşla 100 bin birikim ve 30 binlik arabayı nasıl yaptığını açıklarsa normale biraz yaklaşır ama hala çok normal değil daha çok çalışıp kariyer yapmalı. artık para kazanma zamanı gelmiş...

  • ie  (20.09.17 18:26:01)
hamdi maaşı az olan bir otuzbuçuk yaşında adamdır.

nereden bulup üzerine yattıysa o 100bin ile araba da afiyet olsundur.
  • cay koy geliyorum  (20.09.17 18:27:39)
malesef evli adam minimum 3000 kazanmalı, o da eşin de çalıştığını hesap edersek tabi

  • gazozailacatmauzmani  (20.09.17 18:31:35)
o maasla hamdi kendini oyuna diziye versin istanbuldaysa eger ankaradaysa komple evlenmesin

  • Take it away honey  (20.09.17 18:33:58)
hamdi o parayi o maasla biriktirmis olamaz. miras mi kaldi acaba hamdi'ye? biriktirmisse de ailesinin evinde yasiyor ve eve hic bir katkisi olmuyor diye dusunurum. demek ki hamdi kotu bir evlat. olay istanbul'da gecmiyorsa degerlendirmeler degisebilir tabi. hamdi kizlarin kendiyle oynadiklarini bile bile onlari watsapinda tutuyorsa ozguven problemi olabilir. silkelenip kendine gelmeli, kizlardan kurtulmali, arabayi satip bisiklet alip spora yazilip forma girmelidir. bu esnada biraz tembel olan bu kardesimiz isine de odaklanmali ve daha yuksek maasli bir is bulmaya calismalidir. gene de onemli olan materyalen nerede durdugu degil kendini nasil hissettigidir.

  • jimicik  (20.09.17 18:39:28)
Hamdi'nin maaşı az. Hamdi'ye miras falan kaldı herhalde bir yerden ama hazıra dağ dayanmaz. Hamdi evlenecekse en az aşağı yukarı kendisi kadar kazanan bir kadınla evlenmeli ki sıkıntı çekmesinler. Gerçi İstanbul'da yaşıyorlarsa o para da yetmez. Yani yeter de hep ucu ucuna yetiştirmeye çalışırlar, rahat bir yaşamları olmaz. Bu benim görüşüm.

  • i m cool with that  (20.09.17 18:43:08 ~ 18:46:44)
@herkeş

olm hamdiye niye bu kadar odaklandınız, kendi kıstaslarınızı söylesenize, hamdi garibanın teki ya :( vurmayın.
  • binder dandet  (20.09.17 18:48:52)
hamdi kral adam bence, son durumda ki net maaşı 2800 lira olmasına rağmen 130bin lira yatırım yapmış olması hamdinin ne kadar şahane birisi olduğunu gösterir. yani hamdinin eğitim durumunu bilmesek de 24 yaşında mezun olmuş olsa, 6 yıllık profesyonel iş hayatının sonunda 2800 aldığını hesaba katarsak başlangıç maaşı ve geçen 6 yılda 130 bin birikim;

6x12=72
130000/72=1800

teknik olarak mümkün görünmüyor. Hamdi ya üniversiteyi okumadı, ya okurken çalıştı ya arada bir yerde farklı bir işten rant sağladı ya da en kötü ihtimal sahip olduğu bu birikim hamdinin kendi kazancı değil. karanlık bir adam da olabilir bu hamdi.

her ne olursa olsun, maddi gelirden bağımsız hamdi adamdır tabiki de.

edit: benim hayata bakış açım, konfordan ibaret. yani bir insan sadece konforu için çalışır diye düşünüyorum.
bu yüzden de ya sevdiği bir işi yapıp ihtiyaç önceliklerine göre mutlu olacak
ya da sevmediği bir işi yapıyorsa maddi olarak 45 yaşından sonra kendisi çalışmadan hayatını idame ettirebilecek durumda olacak (yatırım olabilir, kendi işi olabilir, birikim olabilir). Bunlar iyi senaryolar.

Ancak günümüz türkiyesinde ortalama olarak 30 yaşında bir adamın 3000+ geliri varsa(ki hamdinin bu düzeyde) ''yani'' diye niyelendirebilirim.
üstüne 1 tane arabası varsa ''eh işte'' diye nitelendiririm
Aylık gelirini 4500 bandına(hep bu kelimeyi kullanmak istemişimdir) çekmiş 30 yaşında bir adamsa ''normal'' olarak nitelendirirm.

6000 üstündeyse aylık geliri ''iyi'' olarak nitelendiririm.

Bu bahsini ettiklerim de kötü senaryolar.
  • mete kudur  (20.09.17 18:49:12 ~ 18:54:23)
Hamdi o maasla o parayi iyi biriktirmis. Kendi sartlari içerisinde iyi performans gostermis Hamdi. Gayet iyi.

  • stavro  (20.09.17 19:18:56)
Ben erektil disfonksiyona takildim. 2800 tl maas seni kurtarmaz Hamdi.

  • balpolen  (20.09.17 20:31:58)
hamdi rüşvet falan alıyor herhalde.

100 bine büyük şehirlerde düzgün bir ev alamaz, 2800 lira maaşa da ev taksitlerini ödeyemez.

bence spora yazılsın.
  • kayranin kedisi  (20.09.17 20:37:46)
ben hamdi olsaydım istanbulda o para yetmezdi.
başka her şehirde yeter diye düşünüyorum
bankada yüz bin iyi para
ama istanbulda devede kulak kalır
araba 30 binlik her yerde iyidir
kızlardan birini seç yuva kur hamdi yoksa senden bi bok olmaz. 3-5 sene sonra göt göbek birbirine karışacak derdim kendime. kim alacak seni o saatten sonra.
di mi hamdi ?

arkadaşlar hiçbiriniz istanbul dışına çıkmamış galiba
kocaelide yaşıyorum. sadece maaş ile 2 ev aldım. bugün nakit değeri totalde 220-230 bin tl
türkiye istanbuldan ibaret değil.
hamdi iyidir
sevin hamdiyi
  • bana her yer cehennem  (20.09.17 20:42:54 ~ 20:46:28)
midem bulandı bu ne biçim soru

  • eksimeksi  (20.09.17 20:53:47)
Bir de hamdi o maasla ev taksidi odeyemez kolay kolay +1. Hamdi bence arsa alsin. Birkac yil sonra ev alabilir bu sayede.

  • stavro  (21.09.17 00:01:16)