Ray-Ban gözlüğe 400 lira versem içim yanar mı?

Pazardan 60 liraya aldığım çakma gözlüğü öyle seviyorum ki orijinalini alayım dedim, ama markasını bilmiyordum. Bugün opmar a girdim dedim ki kusura bakmayın ayıp olacak ama bu gözlük hangi markanın bilmek istiyorum=) Ray-ban imiş, 600 küsurden 400 küsure düşmüş, aynı rengi değil, mor, o da fena değil. Daha önce orijinal gözlüğe en fazla 250 lira vermiştim. Kafamda direkt 400 e kaç kıyafet ya da kaç ayakkabı ya yada çanta alabilirim hesapları yapıyorum, değer mi değmez mi bilemiyorum, 300 küsur olsa bu kadar düşünmezdim! Siz olsanız alır mıydınız?

Ben olsaydım alırdım. 3 yıl önce ben de Ray-ban gözlüğe 330 tl vermiştim. Hiç sıkıntı yaşamadım. Kaybetmediğin sürece kullanırsın.

  • beyaztenlikiz  (19.09.17 22:25:56)
2 tane orjinal rayban var bende, birisinin camındaki katman kalkmaya başladı, götürdüm parfüm den olur dediler. diğerinin de menteşesi koptu.

bilmiyorum yani, o kadar para veriyoruz sonucun böyle olması da garip ama göz bu, çok çakma işlere de gelmez
  • nucleon  (19.09.17 22:44:50)
Istanbuldaysan eminonunde gozlukculer pasajina bakabilirsin, orjinal ve uygun fiyatlidir. Ben Raybanimi 9 sene once ispanyadan almistim o zamanlar 90euroya hala onu kullaniyorum:)

  • solenkol  (19.09.17 22:55:51)
6 yıldır kullanıyorum, verdiğim her kuruşa değiyor. Biraz daha iyi temizlesem iyi olur gerçi.

  • noluyo yaa  (19.09.17 22:55:57)
Sözüm meclisten dışarı, gözlük için neden böyle zaruri bir ihtiyaçmış gibi bir algı oluştu hiç anlamıyorum. Özellikle atlet değiştirir gibi her sezon gözlük alanlara ifrit oluyorum.

Neyse, eğer yıllarca kullanırım diyorsan git al.
  • efreet sultan  (19.09.17 22:58:39)
Markadan bagimsiz olarak konusuyorum, gunes gozlugune verilen para içini acıtmamalı bence. Begendiysen al.

  • aquarium  (19.09.17 23:04:13)
ben sahsen raybana 300 tl vermem ama 2 adet persol gözlügüm var biri 600 biri 800 ikiside ayni model. renkleri farklı iyidike almısım diyorum. ıkısınıde ayrı ayrı kullanıyorum. bide tom ford var yani ii bi gözlüge verilir. beendinysen al gitsin. bi dahami gelicez dunyaya

  • all girls dream  (19.09.17 23:18:35)
700 liraya aldım mis gibi yıllardır kullanırım.

  • England  (19.09.17 23:35:44)
yakarrrrr
yanarsın

  • LSD  (19.09.17 23:38:59)
pazarda kullandığın gözlüğün uv filtresinden eminsen gerek yok. uv filtresiz gözlük kullanıyorsan hiç kullanma daha az zarar verirsin gözlerine

  • argent dawn  (19.09.17 23:39:24)
İçin yanmasa bu başlığı açmazdın bence :) cevaplardan umduğun şey insanların sana bişey olmaz al demesi ve gözlüğü almaya teşvik etmesi gibi geliyor. Ray-Ban güzel bir gözlüktür. Yakışıyorsa, seni de mutlu ediyorsa al.

  • yüzyıllık yalnızlık  (19.09.17 23:39:39)
Gozluk ucuz bir sey degil, yapacak bir sey yok. Ben 4 yil once ozel bir modelini indirimli haliyle 475tl ye almistim, 1 ay sonra komple cizildi camları. Boyle bir sey de var. He yine de gozlugu rayban alirim ve orjinal alirim, fikrim degismedi.

  • stavro  (20.09.17 00:07:23 ~ 00:08:03)
Birkaç yere daha sor aynı gözlüğü ama 400 makul duruyor, kışa doğru daha da düşebilir. Ben 240 lira vermiştim. 7 senedir kullanıyorum.

  • Lim5  (20.09.17 00:17:59)
modacruz'dan falan temiz ikinci el kovala.
ama 400 de pahalı değil gibi, kaybetmem dersen yıllarca kullanırsın.

  • kayranin kedisi  (20.09.17 00:18:04)
Pazardan 60 liraya aldığın gözlüğün, ne şekilde bir yüzeyi olduğu belirsiz camının gelen ışınları nasıl dağıttığını bilmeden, gözüne zarar verme ihtimalini göze alıyorsan o parayı verme. Ben gözümü korumak istiyorum diyorsan bilindik markalara yönel. Birkaç sene önce 350 liraya bir rayban almıştım, kaybettim. Gittim 340 liraya farklı bir modelini aldım gayet mutluyum.

  • synesthesia  (20.09.17 00:41:16 ~ 00:41:57)
al. kaçırma

  • benaslindayohum  (20.09.17 00:43:18)
Gözüm bozuk olduğundan sevdiğim bir çerçeveyi götürüp gözüme uygun numaralı güneş gözlüğüne çevirmiştim ben. 200 liraya yakın tutmuştu. Çok para vermek istemiyorsan böyle de halledebilirsin. Pazardan aldığın gözlüğü de kullanma yazık gözlerine.

  • jazzabel  (20.09.17 01:16:47)
ben de seneler sonra paraya kiyip aldim ve daha önce almadigima üzüldüm. cok fark ediyormus cidden ve gözlüge bir zarar gelmezse de uzun yillar kullanmayi düsünüyorum.

  • mamu  (20.09.17 13:31:31)
400tl gayet ucuz bir rakam.

euro 4tl iken zaten 150 liraya gözlük olamaz. mantıken olamaz yani, tüm parçaları ihtal gözlüklerin.
  • tchuck  (20.09.17 13:51:26)
farklı yıllarda aldığım 3 tane rayban gözlüğüm var.
3. ki bu yaz aldım, kafamda kırıldı resmen, bir arkadaşımın da aynı yerden kırıldı sonrasında. şimdi bir tane daha beğendim ama emin değilim.

demem o ki, ben olsam alırdım ama kırılıyorlar nihayetinde. insan üzülüyor.
  • yaraticinick  (20.09.17 15:11:47)
tüketici toplumuna hoş geldiniz.
ben atasun optik'ten 2 tane aldım. toplam 168 tl. atasun optik'in kendi ürünü. gayet de güzel.

gidip o kadar para bayılmana gerek yok. haa kolay kazanıyorum dersen bilemem.
  • korben dallas  (20.09.17 15:25:38)
400tl ucuz bir rakam falan segil arkadas. He gozluge deger dersiniz ayri konu, o paraya kiyilabilir ama ucuz falan degil.

  • stavro  (20.09.17 19:21:15)
Arkadaşlar, bugün bende çakması olan gözlüğün fer optikte ossé markalı 229 indirimde buldum, ray-ban modeli yoktu. aralarındaki fark ne dedim, Ray-ban Polarize olduğu için pahalı ve iyi, ossé sadece uv Filtreli dedi ama iyidir, Polarizeyi daha çok araba motor kullananlar tercih ediyor vs dedi. bi tarafta harbi korumalı 410 liralık gözlük diğer tarafta sadece uv korumalı 229 liralık gözlük, ha tip derseniz ossé birebir istediğim gibi çok güzel ama Ray-ban daha kaliteli görünüyor tabii, önemli bir detaysa onu diyebilirim. Sizce uv yeterli mi? Yalnız üzerinde ossé ibaresini görmesem pazardan alıp satıyorlar derim, birebir aynı, abartmıyorum.

  • mslny  (21.09.17 18:05:23)
başka markalarda benzeri yok mu? osse demişsiniz ama osse olmak zorunda değil marka olarak exess falan da var. gözlüğün rayban modeli nedir?

  • uyusam iyi olur  (21.09.17 18:08:12 ~ 18:11:29)
Malesef ne ossé ne ray-ban kodu bende yok, nette de bulamıyorum. Atasun optikte canlı desteke de aynen şöyle tarif ettim, sitelerinde ossé markasının sayfasında erkek mankenin gözündeki gözlük=)) artık nasıl bakacaklar bilmiyorum ama fiyat vs dönüş yapacaklar. muhtemelen Unisex gözlük, erkekse çok gülücem.

  • mslny  (21.09.17 18:19:27)
Rayban'in sırf isminden dolayı fiyatları öyle kazık, daha ucuza daha kaliteli bir gözlük bulabilirsin. Bence 400 fazla.

Ben gözlüğümü mayıs ayında 220 TL'ye aldım, polarize (mustang). O zaman mağazada baktığımda çoğu rayban modeli polarize değildi ve fiyatları da iki katıydı. Diğer markaları da dene bence. Benim aldığım modelin aynısı persol'de de var mesela, o da 3 katı fiyat.
  • peggy  (21.09.17 18:25:03)
Polarize ve uv korumalı arasında ciddi bir seçim yapmak gerekli mi peki? Sadece uv yeterse ossé yi alabilirim.

  • mslny  (21.09.17 18:31:16)
sadece uv korumalı gözlük için 229 lira fazla bence. ossenin uv ve polarize gözlükleri var indirmde 200 lira falan onlara baktın mı hiç?

  • uyusam iyi olur  (21.09.17 18:36:06 ~ 18:36:34)
Beğendiğim şeylerde biraz takıntılıyım, o çerçeveli modeli sevdim ya onun orijinali yani korumalı olanı ya da çok benzeri olmalı yoksa illâ başka model almam şu an=)

  • mslny  (21.09.17 18:46:18)