Gaziantep'de gezilecek yerler

Selamlar gençler. 1 ünlüğüne antep'e gideceğim, tavsiye ettiğiniz güzel yemek yenilebilecek gezilebilecek vs. tavsiyeleriniz varsa almak istiyorum. Bi yeşillendirin be.

Katmer: Katmerci zekeriya usta ve orkide (orkide favorim)
Kusleme: kuslemeci halil usta
Kocak: baklava
Menengic kahvesi: Tahmis kahvesi
  • mor oje  (19.09.17 08:41:13)
Beyran: metanet bar ama adini hatirlamadigim 1-2 beyranci daha var

  • mor oje  (19.09.17 08:41:33)
adimadimgurme.com

Şuradaki önerilerimiz halen geçerliliğini koruyor. =)
Antep'te özellikle Beyran ve Beyin Kavurma yemelisiniz, bir de bol bol tatlıcı ve katmercilere uğrayın. Özellikle Zeki İnal'ın şöbiyeti olmazsa olmaz. En büyük gastronomik zenginlikleri bunlar.
  • loras  (19.09.17 09:54:12)
Hocam eksikler olabilir bence duyuruda Gaziantep olarak search edin. Baya bir tavsiye isteyen oldu, topluca görürsünüz.

zekeriya -katmer
Metanet - Beyran
Ayıntap - Baklava (Koçak da güzel ama favorim Ayıntap)

İmam Çağdaş'a uğrama, git diyenin diğer önerilerini de dinleme.

Elmacıpazarı - Tahmis Kahvesi'nde kahve
Orkide Pastanesi - Antepfıstıklı krokan, acıbadem

Akşam yemeği: Bayazhan
  • lcha  (19.09.17 10:13:00 ~ 10:13:11)
Bir Gaziantepli olarak:

Kebap: Çulcuoğlu. Halil usta eskisi gibi değil çok merak etmiyorsanız gitmenizi tavsiye etmem.

Yöresel yemekler: Acıoğlu, Tadım Lokantası, Büyükşehir Belediyesi Mutfak Sanatları Merkezi(buna kesin gidin)

Baklava: Zeki İnal, Koçak, Elmacıpazarı Güllüoğlu

Lahmacun: Kasap Halil Usta (soğanlı ve nar ekşilisini deneyin)

Beyran: Metanet, Dukat

Kahvaltı: Küşleme Kebaphan (beyran, katmer vs. her şeyi bir arada çıkarırsınız), Binevler'de Kahvaltım şarküteri (biraz pahalı ama değişik şeyler var İnstagram'dan bakarsınız), Orkide.

Ayaküstü işletmeler: Ali Haydar,Kebapçı Muzo, Ciğerci Mustafa, Köşk, Dürümcü Recep usta(nohut dürümü)
  • nopnog  (19.09.17 13:25:25 ~ 13:30:39)
Öneriler icin teşekkürler gencler. Hepsine bakıcam. Beyrani bende merak ediyorum. Genel olarak metanet i önermişsiniz oraya gidicem. Katmer icin Zekeriya Usta olur sanırım. Bu mekânlar merkeze ne derece uzaklıkta ? Ilk defa gidicem bulmam kolaydır ama sanırım ünlülerse.

  • yapma be  (19.09.17 15:58:48)
Hepsi merkezde sayılır, bulmak zor olmaz. Zaten çok ünlü mekanlar, Antep'te bunların bilmeyen yoktur.

  • loras  (19.09.17 17:10:23)