Ayrıl coco kalıbının ilk kullanıldığı duyuru hangisi?

bu cevabı daha öncelerde de görmüştüm ama bu kadar yaygın bir kalıp olduğunu yeni farkettim, kız evde durumlar kötü napiyim diye soruyo millet evden ayrıl coco falan diyor, çok hoşuma gitti:D

bu kalıbın çıkış noktası neresidir acaba?

cocodancer nickli gönül işi troll'ünün sorusundan bir tanesine yazılmış bir cevap. duyurularını siliyormuş, şimdi baktım en eski 2016 tarihli duyurusu duruyor, o yüzden kendisi uğraşıp açıklamadıkça ya da moderasyon araştırmadıkça ilk olarak nerede kullanıldığını bilemeyeceğiz...

  • Bruce  (18.09.17 20:09:37)
ayrıl coco kullanıcı adlı arkadaş 2015'ten beri buralarda olduğuna göre mevzu eski. (belki daha eski de olabilir ulaşabildiğim en eski tarih buydu)
Ben de hatırlamıyorum ama üst üste birkaç gönül işi sorusuna bu cevap verilince yavaş yavaş efsaneleşmiş olabilir.
Soruyu kimin açtığı da pek mühim değil artık biri gelip çok alakasız bir olaydan dert yansa cevap basit "ayrıl coco". Her şeye de uyuyor çok garip :)

Yanlış hatırlamıyorsam slogana konu olan arkadaş bir ara bırakmıştı buraları sonra tekrar döndü vs.
Karışık biraz, hafızası benden çok daha kuvvetli olanlar mutlaka eklemeler yapacaktır.
  • mutekebbir  (18.09.17 20:21:33 ~ 20:22:23)
2014 den bu yana cocodancer isimli kişiye "ayrıl coco" yazılıyor diyebiliriz.
edit:2014

  • basond  (18.09.17 20:38:13 ~ 20:54:06)
coco bildim bileli var, benim siteye girişim 2011 falan

  • mirty  (18.09.17 20:50:10)
ben 2012'de bu siteyi çok yoğun kullanıyordum ve o zamanlar da bu yazarın salak salak ilişki durumlarını görüyorduk. O zamanlar da millet buna "ayrıl" diyordu. Ama tabii genel olarak ne zaman başladı bilemiyorum.

  • sen git ben geliyorum  (19.09.17 00:48:50)
adam resmen kült bir alt kültür oluşturup, argoya deyim kazandırmış :D

  • regardless of what they say  (19.09.17 02:21:42)