[]

dün ızgarada pişirilmiş balık bugün soğuk mu yenmeli, ısıtılarak mı?

Dün akşam ızgarada yapılmış ve artan kısmı fazla beklemeden buzdolabına kaldırılmış balık.
Birazdan bu balığı yemek istiyorum ancak bakteri vb. açısından mikrodalgada ısıtmalı mıyım (yüksekte mi düşükte mi) yoksa soğuk soğuk mu yenmeli?

İnternette araştırdım ama bulamadım. Bazı yemekler ısıtılmaz (yumurta, ıspanak vb.), tavuk gibi bazı yemekler de sadece düşük ısıda ısıtılır yazıyor ancak balık için bir şey bulamadım.

 
ben artan hamsi tavaları ertesi gün doritos gibi yiyorum çıtır çıtır buz gibi, kılçığını bile yiyorum afedersiniz. sorun yaşamadım.

balığın cinsi önemli. soğuğu leş de olabilir yani güvenmiyorum da.
  • onemoremile  (18.09.17 12:28:17) 
balık tekrardan ısıtılınca kötü kokuyor bence. biraz dışarıda bekletin ılısın sonra salataya atın yiyin.


  • fosforlu cevriye  (18.09.17 12:29:08) 
@onemoremile büyük bir lagosun kuyruk kısmıydı.


  • la lykia  (18.09.17 12:49:22) 
soğuk soğuk yenir güzelce. Hiç ısıtmaya gerek yok.


  • reactionic  (18.09.17 12:50:56) 
Soğuk balık daha lezzetli oluyor. Isıtmadan yiyebilirsiniz


  • tahin pekmez yoğurt  (18.09.17 13:00:40) 
lagos bilmiyorum.

herkes ye demiş, yanında yoğurt olmasın sadece, ertesi gün balığı olduğu için sakatlık çıkabilir zehirlenme vb.
  • onemoremile  (18.09.17 13:31:58) 
artan balıklarla güzel makarna sosu yapılabilir.


  • yonge and bloor  (18.09.17 14:34:23) 
bir yemek kaşığı hardal, bir limonun suyu, bir tatlı kaşığı zeytinyağı ile sos yaptım.
balığı buzdolabından çıkarıp bu sosta 10 dakika oda sıcaklığında bıraktım. sonra da orta derecede 2-3 dakika mikrodalgaya koydum. artan balıklar için servis önerisi olabilir, çok güzel oldu.

  • la lykia  (18.09.17 14:42:37) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.