abd vs türkiye

merhaba arkadaşlar,

abd'de yaşama imkanınız olsa - ama orada 0dan başlayacaksanız- türkiye'den ayrılır mıydınız? yoksa yok efendim burada ailem ve arkadaşlarım var hiçbir yere gitmem mi, derdiniz?

sifirdan baslamak derken? tecrubemi yanima goturemiyor muyum :)

orda giris pozisyonu ise gireceksem ayrilmazdim. burdaki hayatimdan daha konforlu olmali ki gideyim.
  • fakyoras  (17.09.17 12:13:06 ~ 12:13:35)
@fakyoras evet sadece tecrübeyi alarak gidiyorsunuz. :)

@Trollziya yaş 30 diyelim.
  • tenceredibi  (17.09.17 12:17:17)
Bulunmak istediğim sektörde 2 defa kariyer imkanı elde ettim, her ikisinde de "la ne sporu" dedikleri için bırakmak zorunda kaldım. Zaten ömrümün sonuna kadar asgari ücret vadediyordu. Amerikada olsa aynı sektörde eşşek gibi kariyer imkanım olurdu. o yüzden kesinlikle Amerikayı tercih ederim.

  • Tears of Devil  (17.09.17 12:20:50)
@Tears of Devil evet abd'ye gitmekte en büyük etken bu. buradaki çalışma ile bir gram ilerleme olmuyor. en azından orada çalışınca karşılığını alırım düşüncesi.

  • tenceredibi  (17.09.17 12:25:38)
@Sour haklısınız :) burada ne uzayan ne kısalan kesime sordum.

  • tenceredibi  (17.09.17 12:32:49)
33 yaşındayım sıfırdan başladım, abd değil ingiltere'de. bir çok pozitif ve negatif yönü vardır elbet ama tek diyeceğim burada sıfırdan başlamak ile türkiye'de sıfırdan başlamak aynı şey değil. burada kat ettiğin hız/gelir/standartları elde etmek için bi amerikalının 3.5, avrupalnın 4, ingilterelinin 4,5 katı çalışman-efor harcaman gerekiyor türkiye'de.

burada günde 5 saat cafe nero'da asgari ücrete çalışan adam benimle aynı tatili yapabiliyor
  • try again fail again fail better  (17.09.17 12:55:56 ~ 12:57:21)
başlarım. hatta yaş 28 hala en büyük hayallerimden biri. 28yılın aklımızın bişeylere ermeye başladığı 15 yılını bok püsür içinde geçirdik kalanını adam gibi yaşayalım bari.

  • KidLazer  (17.09.17 14:45:14)
ayrılırdım. medeniyet kadar büyük zenginlik yoktur.

  • Delay Fuze  (17.09.17 15:12:13)
altı yaşımdan beri en büyük hayalim yurtdışında yaşamak. henüz 23 yaşındayım. büyük konuşmak gibi olmasın ama öyle sıfırdan, elimde hiçbir şey yokken başlayacak olsam muhtemelen istemezdim. lisansı burada bitirip rusya (bölümüm dolayısıyla nispeten kolay) veya bir avrupa ülkesine gitmek için kasacağım sanırım. abd'yi sadece nhl play-off'larının oynandığı nisan-haziran aylarında sempatik buluyor, yalnızca o zamanlarda "keşke orada olsam" diyorum. onun dışında gezmeye gitmek isterim en fazla. evropa daha güzel.

  • der meister  (17.09.17 15:17:44)
Türkiye'deki şartların, ABD'de gideceğin şehir ve "sıfırdan başlama"nın net bir tanımı, yaşın ve mesleğin çok mühim bu soruları cevaplamak için.

  • sen git ben geliyorum  (17.09.17 19:44:34)
@try again fail again fail better ingiltere imkanı olsa ben de koşa koşa giderim hem de orada sıfırdan başlamak beni hiç yormaz.

@Trollziya sizin burada pozisyonunuz iyiymiş.
  • tenceredibi  (20.09.17 22:18:48)
ingiltere imkanı önüne gelsin diye beklersen ömür boyu beklersin. 2019 mart da ankara anlaşması bitiyor. 1 yıldan fazla vaktin var, başvur git. yoksa kimse sana "ingiltere'ye gel seni işe boğalım" demiyor

  • try again fail again fail better  (24.09.17 01:49:21)
hayır.

  • secrexv2  (24.09.17 01:55:48)