bu nedir? (görsele bakınız)

Demin çalışma masamın duvarında farkettim. ben tam bunu çekerken 60 cm solunda bir tanesi daha belirdi. Nerden geldiklerini anlamadım ama tavana doğru çıkıyorlar şu an. Çok irrite ettiler beni. Öldüreyim mi?
Bir de bunlar yolunu kaybetmişler mi yoksa odada bir yerde bir sorun mu var?

ek: görselde tam belli olmuyor galiba. böyle solucan gibiler. ufak. nedir bu ya allah aşkına pis bir şey mi? beni hasta ederler mi?

görseli linke de ekledim.
i.hizliresim.com

çok anlaşılmıyor sümüklüböcek olabilir mi? eğer onlarsa zararsızdır. camdan falan girmiş olabilir.

edit: tırtıl gibi bir şey galiba.
  • Ufuk  (16.09.17 19:00:55 ~ 19:01:51)
@ufuk, cama uzağım 3 metre kadar. öldüreyim mi? üremesinler sonra??

  • lucky strike  (16.09.17 19:03:44)
@üğpoıuy, tam onların kaynağına yakın yerde böyle 2 haftadır bekleyen ceviz-kuru dut karışımı bir şey vardı poşetin içinde. poşeti komple çöpe attım şimdi. bundan mıdır dersin? daha fazla çıkarlar mı? öldüreyim mi bunları???

  • lucky strike  (16.09.17 19:11:19)
ewt kesin ondsn. kurt onlar poşetten çıkmışlar. poşetin içine baktıysan da görmüş olman lazım

  • oscar  (16.09.17 19:12:20)
@oscar, o kadar iğrendim ki incelemedim. üstten bakınca bir şey görünmüyordu. kuru dut ağırlıklı bir karışımdı.

@üğpoıuy, iyi dedin. kapatıcam şimdi. bu ikiliyi ölüreyim mi? biri tavana kadar çıktı öbürü duvarın ortasından aşağı innmeye doğru yöneldi şimdi
  • lucky strike  (16.09.17 19:15:49)
@üğpoıuy, ama dışardalar nereye gidicek bunlar? duvarda olanı soruyoryum

  • lucky strike  (16.09.17 19:17:06)
Deli bir hizla ureyebilirler, cam kavanoza alip disari atin. Odayi da iyice kontr edin baska var mi diye.

  • red g  (16.09.17 19:22:44)