yardım!!!

hiç bu kadar bok gibi hissetmemiştim. iştahım sıfır, hep yorgun uyanıyorum, gücüm yok, midem bulanıyor. aldatıldığımı öğrendikten bikaç gün sonra başladı ve kötüye gidiyor. delirecek gibiyim. sizce bu şeyler normal mi duruma göre? öyleyse ne yapayım değilse ne yapayım

değil, doktora git.

  • diffarentiationation  (16.09.17 01:37:56)
hangi bölüme?

  • isimsiz uye  (16.09.17 01:38:46)
Psikiyatri

  • fallopian  (16.09.17 01:45:39)
o kadar param yok. hiç mi aldatılmadınız? ben ilk defa yaşıyorum. bi "zamana bırak" tavsiyesi bile görece rahatlatır. 100 sene sonra da olsa, geçsin bunlar

  • isimsiz uye  (16.09.17 01:51:33)
ben otomatik cevap yazdım kusura bakma, nasılsa uzun yazanlar olur diye olabilir. Doğrudan vaka gözüyle baktım bu sefer, hep kızdığım şey halbuki.

Öncelikle geçmiş olsun. dünyada türlü türlü olay oluyor. Kötülerinden bir tanesi de senin başına gelmiş. Başlarda acını yaşayacaksın tabii ki. Vücudunda olan şeyler de senin de dediğin gibi, olaydan sonra gelişen şeyler. Onlara çok kafayı takma. İnadına beslenmene dikkat et.

Ne yapıdasın bilemiyorum. Bazıları aldatan tarafı iyice didikler. Kronolojik kanıtlar bulur, geçmişe yönelik "neden başkasına ilgin vardı da söylemedin?" gibi şeyler söyleyerek rahatlar. İçinde tutmayabilirsin. Salon kadınlığı/ beyliğinden koyabilirsin. Geçecek nasılsa gerçekten de her şey gibi. Kısa sürer inş
  • fallopian  (16.09.17 02:02:47)
teşekkürler önemsediğiniz için

  • isimsiz uye  (16.09.17 02:33:07)
yaşadığın şeyler normal.

Temel öğreti derki nolursa olsun neşeyi kaybetmeyip yola devam etmek lazım.

''Bırak gitsin Onlarsız da yapabilirsin. Bir kahve koyarsın güneşin batmasına yakın kendine, ya da güzel bir çay demlersin. Okumayı bıraktığın bir kitap tutuşturursun eline. Bir dize dolandırırsın diline. Belki bir şiir ezberlersin.
Bırak giden şiir olsun gitsin''
  • mete kudur  (16.09.17 02:47:09)
biz ne söylersek söyleyelim boş. herkes kendi acısını, kendine özgü bir sekilde yasiyor. bu sürecte yapmamani önerecegim birkac sey olabilir

1- kendini suclama
2- nedenler konusunda cok fazla düsünmemeye calis, neden sorusu dünyanın en anlamsız sorusu bunu aklinda tut
3- yalniz kalmamaya calis ama arkadaslarınla birlikte oldugunda da bu konuyu konusmamaya calis
4- herkes spor yap der, bir bildikleri var, bedenin yorulursa zihnin kendini kapatir, didik didik didiklemez.
5- mümkünse seni aldatan arkadasi tüm sosyal mecralardan sil. takip etme, ne yapiyor simdi diye düsünüp vaktini boşa öldürme. bunu söylemek cok ayip ama bunu söylemenin de başka yolu yok. sen burada kendini üzerken o pompadan pompaya kosuyor. seni düsünüp üzülmeyen birisi icin üzülerek kendini harap etme.
6- yemek yiyemesen bile ki insanın canı hakikaten bir sey istemiyor, sıvı almayi ihmal etme.
7- düzenli uyumaya calis, canın sıkıldıgında yat utu.

bunu söylemekten nefret ediyorum, ama dogru, zamana birak. hayatla bogusma, kendini sal bir süre de bes dakika sonrasini düsünmeden yaşamaya calis.

gecmis olsun, bu yaşadiklarini binlerce insan yasadi, herkes kendince atlatti. sen de atlatirsin.
  • eriksatie  (16.09.17 02:49:37)
tecrübe puanı kazanmışsın. ilişkiler konusunda nightmare zorluk seviyesinde bile oynayabilirsin artık. öyle düşün.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (16.09.17 02:52:21)
normal. yani aldatıldıktan sonraki tepkiler olarak normal. psikiyatriste gitmelisin.

  • sen git ben geliyorum  (16.09.17 07:37:11)
eski duyurularını da okudum, tek sorunun aldatılmak değil. ciddi psikolojik sorunların var ve gidişin gidiş değil. bir şekilde kendini toparlaman lazım, özgüven getirici faaliyetler yapman lazım, seni seven insanlarla eski arkadaşlarla ailenle vakit geçirmen lazım, hayatında bazı değişiklikler yapman lazım, kendini geliştirici şeyler okuman lazım. yoksa kronik sayko olacaksın

  • dafuq  (16.09.17 09:06:18)
@dafuq,"ciddi psikolojik sorunların var" bunu nerden çıkardın?

  • isimsiz uye  (16.09.17 09:19:51)
Yazılması gerekenleri yazmış bazı arkadaşlar. Şiddetle tavsiyem sakın didikleme için geldim ha bir de geçmiş duyurulara baktım bence gayet normalsin. Ciddi psikolojik sorunların falan olduğunu düşünmüyorum.

  • eksi sozlugun tatli insani  (16.09.17 11:03:43)
Gördüğüm kadarıyla aşırı hassas bir insansın. Nasıl yaparsın bilmem ama "dünya yansa umrunda olmayacak." şekilde yaşamayı öğrenmen lazım. İstersen psikolojik olarak destek al.

  • komando kani var bende  (16.09.17 11:13:05)
ben de aldatıldım az aşağıda duyurusu da var daha 1 hafta oldu olmadı. herkesin başına geliyor. yedim yuttum elden gelen bir şey yok. ama gider ayak o ilişkisini de bok ettim. kabahat bendeymiş gibi şimdi her yerden engelliyim en çok bu durum koydu ruh halim bozuldu bu sebepten salak gibi rüyamda onu kovalıyorum. siktir etmeye çalış. stalka falan bulaşma. durum normal her insan gibi üzülüyorsun duygusuz o piçlerden olmaktansa böylesi iyidir. geçici bunlar emin ol. arkadaşların varsa sürekli onlarla vakit geçirmeye bak. bende işe yarıyor kafam dağılıyor. bir de cidden spor ve sevdiğin şeylere yönelmen önemli bu noktada. dışarıya çık insan arasına karış onların konuşmalarına kulak misafiri ol. bunları kolay kolay yazdığıma bakma içimde duygu karmaşası hakim. sadece unutacağım o günü iple çekiyorum artık.

bir de bir arkadaş şunu atmıştı www.ted.com biraz faydası oldu, doğru soruları kendime sormak açısından.
  • bass solo take one  (16.09.17 12:54:05)
İlişkilerle ilgili fikrini ve beklentilerini değiştir. Şunu unutma herzaman aldatılacaksın belki de aldatacaksın bunu asla yapmam deme o an başka birşey. Ben aldatmadım hiç başka bir kadını arzuladığımı anladım ve ayrıldım. Tabii tek sebebi bu değildi. Bir insana tutunmak saçma yeri gelince herkes kendini düşünüyor zaten doğrusu bu. içinde bulunduğun duruma bak yapma bunu kendine devam et. Çözümsüz birşeye bu kadar hayıflanmayın kendini perişan etmenin sağlıklı bir tarafı yok. Giden gider devam

  • guitarissimo  (16.09.17 13:18:42)
Eft teknigi yap. Youubr da eft teknigi diye arat. Rahatlatir seni.

  • innerbliss  (16.09.17 14:09:31)