[]

bodum french press

bu üçünün arasındaki tek fark tasarım mı ? hangiisni önerirsiniz ?

türkiye de bodum bir tek bu sitede satılıyor sanırım değil mi ?

kahhve.com

www.amazon.de

www.amazon.deülmaschinengeeignet-schwarz/dp/B0000A8VUN/ref=sr_1_7?s=kitchen&ie=UTF8&qid=1505481863&sr=1-7&keywords=bodum&refinements=p_n_shipping_option-bin%3A2019341031

 
bende ikea french press'i ve bodum var. bodum'un daha iyi olan yanı şu, süzgecini o kadar sıkı geçme yapmışlar ki süzgecin altında sıvı olduğunda french press'i ters çevirsen bile o sıvı orada kalıyor, dökülmüyor.

ha bu yaptığım kahvenin tadını etkiliyor mu? kesinlikle hayır. kahve güzelse, tahta kaşık kullanmışsam, suyu koymadan önce yeterince dinlendirmişsem her ikisinde de aynı tadı alıyorum.

senin gönderdiklerinde ilk gözüme çarpan fark hacimleri oldu. biri 375 ml diğeri 350 ml diyor. (üçüncü link açılmadı.) ve bence bu miktarlar az. sürekli tek başına içeceksen olur tabi ama iki kişiye yetmez, hele ki ilk linkte üç fincanlık denilmiş ama 3 fincan asla çıkmaz.

bir su bardağı su 200 ml, oradan düşün.

türkiye'de bodum starbucks'larda da satılıyor. ama bence pahalı. ikea'nınkini bana göre f/p olarak daha iyi. bendeki bodum da ev arkadaşımın, ben almadım.
  • istanbul kanatlarimin altinda  (15.09.17 17:48:21 ~ 17:53:40) 
Ikea french press f/p olarak cok iyi +1
Starbuckstan da kullandim, bayagi uzun sure gitti o da sonra suzgeci gevsedi vs.

  • kassiopeia  (15.09.17 17:56:16) 
Arkadas kitapevi icindeki Kopuk Cafe'nin french press'i benim favorim. Ikea, esse, bir iki yerden daha almistim. Fiyat olarak da en uygunu bu cafeden aldigimdi. Tavsiye ederim.


  • harmonikhakaret  (15.09.17 19:51:35) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.