[]

yalanlar ve birine yeniden inanmak?

1- kendince çok geçerli nedenlerden dolayı size bir süre yalanlar söyleyen birine yeniden inanabilir misiniz?
2- evet ise nasıl?
3- yalan söylemenin mazereti var mı? varsa ne gibi durumları affedebilirsiniz? (sevgilinizin ailevi meseleleri anlatamayıp yalan söylemesi, ailenizin siz üzülmeyin diye bir borcu saklaması vb.)
4- kısaca anlatabileceğiniz benzer bir hikayeniz var mı?

 
inanmam, soğurum ve uzaklaşırım. söyleyemediğ bir şeyi geçiştirmek üstünü örtmek başka tabii, misal babasıyla arası kötüdür söylemek istemez asıl sebebini 'küçük bi şey boşver' desin, kurgu yapıp yalan konuşmasın isterim


  • blacksky  (14.09.17 23:22:52) 
dolandırıcı değilse, palavra ile ilgi cekiyorsa önemsemem. Yalanları kimseye zarar vermiyorsa uzaklaşma ihtiyacı hissetmem.


  • hans mustermann  (15.09.17 02:05:35) 
3- var. okul vs gibi kişinin anlattığında kendini kötü hissedeceği ya da onun üzerinde fazla gereksiz baskı kurduğum konularda söylediği şeyleri affedebilirim. ama bu seviye yakınlıkla da alakalı. mesela sevgilim bu yalanı söylese ağzına sıçarım.

4- bir süre aileme okulu o sene bitiriyor gibi davranmışlığım var. eylül ayında başlarken bitmediğini söylemiştim.
  • mobydick  (15.09.17 02:13:07 ~ 02:13:40) 
1 hayır
2-
3- mazereti olabilir. ama ben unutmam ve affetmem. bana temiz gelmeli insan.
4-
  • twelfth  (15.09.17 09:21:51) 
1-nedenler çok önemli.


  • freetakilir  (15.09.17 20:30:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.