Ptt takipsiz kargom gelmedi napabilirim?

2 gün oldu kesin gelmesi gerekiyordu normalde 1 günde bile gelir. Bundan sonra gelme ihtimali %10 falan. Napabilirim yapacağım bir şey var mı?

İzmirden ankaraya gelecekti acaba ben mi yanlış biliyorum daha uzun mu sürüyor ki?

abi ptt'de takip numarası 50 kuruş? neden böyle bir riske girdiniz ki? kaybolmuştur 2 günü geçtiyse arayın ptt yi isimden sorgulama yapsınlar.

  • Tears of Devil  (14.09.17 10:46:08)
Yollayan kişi öyle demedi ya :( tamam bi deneyeyim

  • freetakilir  (14.09.17 11:00:40)
Yok 2 yeri aradım kimse bişey söyleyemiyor. O zaman kayıp için mi başvurcam ben?

  • freetakilir  (14.09.17 11:08:59)
online alışveriş mi yaptın başkan :( düdüklemişler sanki ya :/

  • Tears of Devil  (14.09.17 11:11:46)
Yok online değil birinden ps4 oyunu aldım. Adam gönderdiği şeyin resmini bile çekti ya. Üzerine her şeyi yazmış falan. Pttye gidip onu gösterdim zaten bak böyle bişey olucaktı dedim. Adam da dhden güvenilir biriydi. Dolandırılma değil gibi.

  • freetakilir  (14.09.17 11:21:57)
oo hemde pd4 oyunu (incecik) ben hadi belki büyük bir parçadır vb diye 50 kuruş dedim takipli kargo hizmetine. böyle minnak şeyler için ptt de takipsiz hizmet olmaması lazım zaten.

ptt.gov.tr

şuraan bir gönderi ücreti hesaplama ekranına gir bak istersen. takipsiz gönderim seçeneğini kaldırdılar böyle şeyler için.
  • Tears of Devil  (14.09.17 11:26:01)
Cok guvenme elemana bence dolandiriliyorsun.

  • goodman  (14.09.17 12:36:59)
knk ne oldu la aydınlat bizi

  • Tears of Devil  (15.09.17 10:32:49)
abi ben yollanalı 2 gün oluyo dedim ama karıştırmışım. adam öğle yolladı. bu kargolar eğer çok erken saatte verilmiyorsa verildiği günün ardından yola çıkıyor. yani adam diyelim çarşamba günü saat 12de yolladı. bu perşembe sabah yola çıkar akşam burada olur. sonra cuma burada olmasına rağmen dağıtım için de bekler. diğer gün dağıtılır. yani YOLA ÇIKTIKTAN +2 gün sonra gelir. bu mantıkla benim kargo çıkalı 1 gün oluyordu. benim yaptığım hata buradaydı. şimdi de cumartesi pttler kapalı. pazartesi soracağım. gelmemesi için hiçbir neden yok valla. bu ptt şubesi baya bilinir de.

  • freetakilir  (15.09.17 12:49:20)
evet haklıymışım. kargo geldi.

  • freetakilir  (20.09.17 21:05:30)