Kontrat bitmeden çıkıp başka kiracı bulma

Selamlar,
Kontrat bitmeden çıkmam gerekti. Ev sahibi ile yeni kiracı bulduk yerime. Sağolsun hiç problem çıkarmadı. Yeni kontrat da yapıldı yeni kiracı ile. Kanunen benim bir şey yapmam gerekir mi? Yani evle bağımı kanuni olarak nasıl koparacağım? Google'da pek net bir şey bulamadım.
Teşekkürler

anlaştıysanız ev sahibi razı olduysa bir şey yapmanıza gerek yok. çok pimpiriklendi iseniz ev sahibi ile buluşup kira kontratlarını karşılıklı olarak yırtıp atın ve ibra sözleşmesi yapın. ev sahibi bir kağıda 1.1.2017-1.9.2017 tarihleri arasında kiracım olan x izmir karşyakadaki evi 1.9.2017 tarihinde tarafıma sorunsuz olarak teslim etmiştir. herhangi bir kira borcu bulunmamaktadır. depozito olarak tarafıma verilen 1000tll teslim edilmiştir yazıp imzalasın. sizde teslim aldım yazıp imzalayın.

faturalarınız varsa üstünüze elektrik su doğal gaz kapatın.
  • fosforlu cevriye  (13.09.17 23:28:03 ~ 23:28:38)
Yukarıda söylenen mantıklı. Ben de direk yebş kiracıyı bulup çıkmıştım. Sonra faturaları kapattım.

  • geçerkenugradım  (14.09.17 00:46:04)
Pardon abonelikleri.

  • geçerkenugradım  (14.09.17 00:46:21)