[]

İngilizce klavyeden Türkçe klavyeye geçmek zor mu?

Bilgisayarım İngilizce klavye,
iPad Klavyesi sipariş ettim lakin Türkçe klavye çıktı.
Bu klavyeye alışabilir miyim?

Genelde makale yazıyorum ya da derste not alıyorum, İngilizce olarak. Bu yüzden İngilizce klavye işime gelir ama çok da fark yoktur. Sanırım şımarıklık yapıyorum?

Klavyeyi açmadan geri göndermeyi planlıyorum, karar veremedim.

Ne dersiniz?

 
bilgisayarda klavyenin dili değiştirilebiliyor. örneğin benim klavyem ingilizce ama ben türkçe olarak kullanıyorum. yani ben şuna ] bastığım zaman ü çıkıyor. ikisi arasında geçiş yapmak da çok kolay, alt+shift ile değişiyor.
bu tarz bir şey ipad için de mümkün mü değil mi ona bakın. eğer mümkünse ingilizce yapıp kullanabilirsiniz.

  • cay koy geliyorum  (13.09.17 20:56:25 ~ 20:56:37) 
5 senelik universite hayatim boyuncz ingilizce klavye kullandim. mezun oldum, kendi bilgisayarim hala ingilizceydi ama isteki turkceydi :/ alisiyorsun :)

simdi bi de macbook'a gectim evde. is yerindeyken bazen ctrl yerine alt'a basiyorum command'e bascam diye :D
  • fakyoras  (13.09.17 20:59:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.