tum vucudu eritecek sihirli bi egzersiz ariyorum

ben sikilgan biriyim arkadaslar. istiyorum ki. cikayim yuruyus bandina. 1 saat tintin yuruyup kilo veriyim.

var mi boyle bisi? oyle banttan in, bisiklete bin, orda haltere gir, bolu tunelinde mola verip metroya aktarma yap falan bana gore degil.

heheh. e zaten her gün 1 saat koşu bandına çıksan ve elbette boğazını biraz tutsan baya kilo verirsin niye vermeyesin ki?

  • istanbul kanatlarimin altinda  (13.09.17 19:34:24)
Plank yap. Her gun. Kadlar calisir.

  • mor oje  (13.09.17 19:36:13)
ben de sıkılgan biriyim o yüzden bant işine falan gelemiyorum asla. seninki biraz kendinle çelişmek olmamış mı? üşengeç mi demeye çalıştın yoksa?

  • alperz  (13.09.17 20:01:41)
yürüyüş, bisiklet de olur.

  • gezegen olan pluton  (13.09.17 20:05:43 ~ 20:06:09)
yüzme, tenis, masa tenisi, dans birden çok kası aynı anda çalıştırıyor.

  • hayat aklini konusacak bir filozof uret  (13.09.17 20:11:08 ~ 15.09.17 12:59:39)
Planking

  • innerbliss  (13.09.17 20:21:58)
Kilo sporla verilmez. Yani verilir ama o kadar spor yapma potansiyeli olan adam zaten hic kilo almaz. Yarim saat kossan (5km) 250kalori yakiyor. 1 kasarli dürüm döner 1000 kalori. Sporla kilo verilmez ama kilo vermek icin spor lazim. Cünkü stresi azaltiyor, metabolizmayi düzenliyor, hormonlar falan filan icin...

Kilo vermek icin marjinal faydasina göre siralanmis liste.
1 - Islenmis sekeri kes. Günde 2 meyveden fazla asla yeme. Eger bunu yapamiyorsan öteki yapacagin herseyi birak buna odaklan. Bunu hakkiyla yapana kadar baska hicbir sey yapma, bunu tam yap. No cola, no abur cubur, no baklava, zor is ama hayvan gibi etkiliyor.
2 - Birinci maddeyi yaptiysan aksam yatmadan 3 saat önce agzina bir sey sürme. Efsane sonuc veriyor.
3 - Ilk iki maddeyi hakkiyla yaptiysan undan yapilmis hicbir sey yeme. Ekmek arasi döner yiyecegine pilav üstü ye. Tavuk corbasinin yaninda ekmek yeme. Kuru fasülye pilav göm. Bakliya, tahil ye ama kesinlikle undan yapilmis bir sey yeme. Az yemeye calisma, normal ye. Önemli olan az yemek degil, sonradan karnini aciktirmayacak, kan sekerini yükseltmeyecek seyler yemek.

Bunlari yapip kilo verememen imkansiz. Yavas yavas verirsin.
  • 2001 kral filmdir  (13.09.17 20:28:08)
yok öyle bir şey. ne kadar çok kas grubu çalıştırırsan o kadar çabuk kilo verirsin. kilo spor yaparken değil spor sonrasında veriliyor zaten vücut kendini tamir ediyor.

biz doğa yürüyüşü yaparken (sırtta 10kg 15-20km inişli çıkışlı yürüyüş) günde 4000 kalori falan yakıyoruz nabız bandıyla hesaplayınca. ama zaten ondan sonraki 3 gün pert oluyorsun.
  • argent dawn  (13.09.17 20:57:26)
oturduğun yerden kilo verebilirsin. çözüm sağlıklı beslenme.

  • sta  (13.09.17 21:06:31)
spor değil diyet önemli. günde 8000 adım yürüyüş yeterli. cep telefonuna yükle yürüyüş programını ona göre, çık dışarı.

  • silver apple  (14.09.17 00:00:09)
Yürüyüş , esnetmek gerdirme hareketleri , plank, çok işe yarıyor

  • dunyatuhaf  (14.09.17 11:10:07)
Plank öyle sihirli bir şey değil maalesef. Kaldı ki cidden etki etmesini istiyorsan limitlerini zorlaman gerekir, spor geçmişin yoksa da bu zor. Yani yapacağın 30snlik plankların tek başına öyle ahım şahım bir yararı olmaz, hatta kiloluysan ve düzgün de duramazsan yarardan çok zararı olur.

Sporla birlikte diyet şart, yoksa sporun hiçbir anlamı yok. Tempolu yürüyüş kalori yaktırır ama bir yere kadar, bantta ara ara incline çalış derim.
  • peggy  (14.09.17 12:27:09)