1,5 yıl önce gelen trafik cezası?

kamera ile çekilmiş hız sınırı geçilmiş 412 tl ceza gelmiş.. ama tarihe bi baktım taa mart 2016!

Buna itiraz edilmiyor mu ya? belli bi zamana kadar bildirme süresi yok mu bu cezaların? napcaz ödeyecek miyiz yani?

edit: internette 1,5 yıl sora gelen geçersiz yazıyor falan ama kesin bilgi değil hiç biri.. birde cezanın kesildiği tarih 15 mart.. yani kaba hesapla 2 gün sonra 1,5 yıl geçmiş olacak.

Bi çakallık mi yapmış yüce devletimiz ne dersiniz?

ceza size posta ile yeni mi geldi, yoksa cezanın varlığından internet yolu ile mi haberiniz oldu?

  • kibritsuyu  (13.09.17 13:39:27)
size 1.5 yıl sonra tebliğ edildiyse itiraz edin. gerçekleştiği takvim yılının son gününe kadar tebliğ edilmesi gerekiyor.

  • embermane  (13.09.17 13:58:09 ~ 13:59:44)
evet posta ile bugun geldi..

itirazı nereye yapabilirim?
  • polypropylene  (13.09.17 14:25:15)
varsa trafik mahkemesine, yoksa sulh ceza mahkemesine itiraz edilir.

gelen cezada da yazar zaten itirazı nereye yapacağınız.
  • trajikomix  (13.09.17 14:29:24 ~ 14:29:41)