700 ila 1000 dolar civarı laptop tavsiyesi istiyorum mümkünse vol.2

Merhaba...
öncelikle (git: 1222275)

ben bu soruyu ilk sorduğumda, @madafaka HQ sınıfı(sınıf mı denir ona bilmiyorum) işlemci konusunda ufkumu iki katına çıkardı sağolsun. bu aletlerin performansı gerçekten fark yaratıyor (internette performans testlerine baktım, cahil değilim ben :p).

lakin handikapım şu; bu alacağım alet bir şirket bilgisayarı olacak. ayrıca windows lisansı satın alacak bütçe de yok açıkçası. dolayısıyla freedos seçenekleri baştan elenmek durumunda maalesef.
ayrıca bütçe 700 ila 1000 dolares, ama 1000'e değil, 700'e yaklaşmalı. (kdv hariç tabe)

şu anda i7 işlemciden vazgeçmiş durumdayım, 7300hq bir i5 işimi görecek.

not: bunu okuyup "şapkadan tavşan da çıkaralım mı uyuz" diyeceklere şimdiden cevabımdır: neden olmasın???

şimdiden teşekkürler canlar...

her ne kadar şirket bilgisayarı deseniz de monster derim. fiyat performans tam. abra a5'e bakabilirsiniz.

  • golgi aygıtı  (13.09.17 01:30:16)
@golgi aygıtı; teşekkürler. zibilyon çeşitli monster markaya ben de bakmıştım. önerdiğiniz ürünün yanında yaklaşık 600 tl civarına bir de windows 10 alınınca bütçe tutuyor. lakin sevgili patronum monster istemiyor maalesef.

@phoarbix; teşekkürler, dolar bazında fiyat biçtim, lakin memleketteyim. firmam ecnebi sadece :/

@madafaka; tekrar teşekkürler, lakin dediğim gibi, buradan almam lazım aleti.

bu arada kendimce bulduğum şöyle bişi var:
www.hepsiburada.com

alternatif arıyorum mümkünse...

mojna?
  • uyuzcan  (13.09.17 01:51:48 ~ 01:54:52)
@phoarbix; normal şartlarda aslında hiç size sormadan gözüm kapalı alırdım bu aleti. lakin yaklaşık 4 yaşında bir lenovo laplop vasıtasıyla iletişim kuruyorum şu anda sizinle. ekranın menteşeleri kırılmış vaziyette ve ekran istediği açıda konumlanıyor, üstelik panel de yukarı kalkıyor bu esnada :). ayrıca işlemci fanı çalışmadığı için altına buz kaseti yerleştirdim. :)

dolayısıyla lenovo markası kafamda hala büyük bir soru işareti...

bu arada açıkçası bakmadım ssd slotu var mı diye aletin, ancak varsa ilerleyen zamanda bi adet ssd almak bozmaz beni, kendi cebimden bile olsa.

@madafaka; inceleyeceğim, teşekkürler.
  • uyuzcan  (13.09.17 02:25:02 ~ 02:30:43)
@madafaka; linkini paylaştığım lenovo'nun nesini beğenmediniz? samimiyetle soruyorum...
çünkü önerdiğiniz üründen daha ucuz özellikleri aynı olmasına rağmen...

  • uyuzcan  (13.09.17 02:30:00 ~ 02:33:11)
ben yaklasik 1 sene once bu tarz soru sordum burada verilen cevaplara ve kendi arastirmalarima gore bunu aldim, memnunum: www.amazon.com

  • xenophobe  (13.09.17 04:57:24)
uyuzcan
windows a para vermeyeceksin rahad ol
f/p en iyi makineyi al
windows 7 ultimate kur
accesibility upgrade den ucretsiz lisanslı win 10 alıyorsun
  • kingcyrax  (13.09.17 11:07:03)
bu bilgisayarla ne yapılacak? onu dememişsin. en önemli konu o.

hiç kullanmayacağın bir dedicated GPU veya pahalı bir işlemciye vereceğin parayı güzel bir ekrana vermek, iyi bir touchpad'e vermek, klavyeye vermek de var.

akşama kadar excel tablosu çıkaracaksan ona göre tavsiye gelsin.

i5, HQ vs etiketlere takılma. bu i5'ler yokken uzaya gittiler beğenmediğin işlemcilerle.
  • idexo  (13.09.17 11:12:15 ~ 11:13:58)
@idexo; akşama kadar excel tablosu çıkarıp akşam oyun oynayacağım :)
şaka bir yana, autocad solidworks filan sıkıntı çıkarmamalı...

@kingcyrax; yöntemi pek anlamadım lakin öyle bir riske giremem sanırım. ayrıca neticede parası cebimden çıkmayacak aletin, 300-500 tl daha oynatabilirim çok icap ederse...

bu arada şöyle bişi de var; ne dersiniz?
www.vatanbilgisayar.com

edit: fark etmeden @madafaka'nın önerisine gelmişim dönüp dolanıp :/
  • uyuzcan  (13.09.17 11:22:05 ~ 11:26:39)
şuraya bak: picknotebook.com

şuraya bak: 100dollarlaptop.com
  • idexo  (13.09.17 11:43:29)
Hp cb007nt'yi aldım geçtim. Performansını henüz test edemedim ana çok güzel bir tasarıma sahip olduğunu söyleyebilirim.

Herkese teşekkürler tekrar...
  • uyuzcan  (13.09.17 20:43:37)