Ev telefonuna faks cihazi nasil baglanir?

Selamlar,

Turktelekom dan ev telefonu hatti baglatmak icin basvuruda bulunacagim, musteri hizmetlerine sordugumda cihaz uyumlu oldugu surece ayni hatti faks olarak da kullanabiliyormusuz. Ben de bu teknik islerden pek anlayamiyorum, daha once faks kurulumu yapmadim, yani hem faks hem telefon ozelligi olan bir cihazdan bahsediyorlar degil mi?

Secenek A

Tek bir ev telefonu hatti alip, bahsettikleri Tel ve faks a uyumlu cihaza hatti baglamak

Secenek B

2 farkli numara hatti alip birini telefona bir digerini faksa baglamak

bu iki yontem oluyormus, ben haliyle A yontemini gerceklestirmek istiyorum, cihaz olarak su yandan telefon ahizesi olan faks cihazlarindan almam gerekiyor degil mi? Sonra bu hat kablosunu bu faks cihazina bagladgimda islem tamamlanmis oluyordur heralde? Cok mu basit dusundum ya :/ Bilale anlatir gibi anlatsaniz cok makbule gecer.
Sevgiler

tek hatta sorunu çözebilirsin. hattın ucuna hem telefon hem de faks ozelligi olan bir cihaz bağla. cihazin ayarini da tel & fax yap. böylece once telefon calar. acilmazsa faks cihazi cagriyi yanitlar.

  • helenart  (12.09.17 12:56:06)
Bi çok küçük işletme ortak kullanır hattı, telefon çalınca açarsın, karşıdaki "faks sinyali gönderir misiniz" der, sen de sinyal düğmesine basarsın, bu kadar. Normal faks cihazı işini görür diye düşünüyorum.

  • manuel mandalina  (12.09.17 12:59:35)