ev telefonuna parola koymak

böyle bişey var mıdır ben ev telefonundan çok yurtdışı araması yapıyorum odamda telefon var şöyle bişey istiyorum yurtdışı aramalarına şifre koymak istiyorum ve benden başka şifreyi bilmeyen kişiler yurtdışı araması yapamasınlar. Bunu hangi operatör ve telefon sağlıyor? Teşekkürler

Şöyle bir şey buldum..

Normal ev telefonunun kendi kontrolünüzde olmak üzere çeşitli aramalara kapatılmasıdır. Bunun için dört rakamlı bir şifre ve kapama tipine ait numara belirtilmelidir. Aşağıdaki şekilde yapılır;

*33*(4 basamaklı şifre)*(Kapama Tipi)#

Kapama Tipi:
1. Acil kodlar hariç tüm çıkan aramalara kapalı
2. Şehiriçi aramalara açık, diğer aramalara kapalı
3. Şehiriçi ve şehirlerarası aramalara açık, milletlerarası, 900 ve mobil aramalara kapalı
4. Şehiriçi, şehirlerarası, milletlerarası aramalara açık, 900 ve mobil aramalara kapalı
5. Şehiriçi, şehirlerarası, milletlerarası ve mobil aramalara açık, 900’lü aramalara kapalı
6. Şehiriçi, şehirlerarası ve mobil aramalara açık, milletlerarası ve 900’lü aramalara kapalı
7. Şehiriçi, şehirlerarası, milletlerarası ve 900’lü aramalara açık, mobil aramalara kapalı
8. Şehiriçi, şehirlerarası, 900’lü aramalara açık, milletlerarası ve mobil aramalara kapalı
9. Şehiriçi, şehirlerarası, 900’lü ve mobil aramalara açık, milletlerarası aramalara kapalı

İptali için #33*(4 basamaklı şifre)# tuşlanmalıdır.

Senin istediğin 9. oluyor.
  • Son Müzakereci  (12.09.17 12:15:50 ~ 12:16:45)