[]

Sözlük'e alternatif isimler

Sözlük'te anket başlık açmayı sevmiyorum, o yüzden Duyuru'da sorayım dedim. "Sözlük" kelimesi konsepti çok güzel karşıladığı için her zaman hoşuma gitmiştir. Ama merak ediyorum, Ekşi Sözlük'e benzer bir platformu siz yapmış olsaydınız nasıl bir isim koyardınız? İlla başlık açılıp tanım girilen bir platform düşünmenize gerek yok. Quora gibi bir Q&A sitesi olarak da düşünebilirsiniz. Türkçe, İngilizce, Latince fark etmez. Yaratıcı, kısa ve anlamı karşılayan bir şeyler aklınıza geliyordur belki.
 
ben olsam mahmut derdim (çok ciddiyim)

Bunun dışında, sözlük kelimesi aslında sözlüğün içinde bulunduğu hali karşılamıyor. Zaten bu sayfanın en altında yazan ve aslında sözlükten aparılan uyarı da bunun en büyük destekçisi.

Forum-Yorum bir yapısı var internet sözlüklerinin. itsmeans mi ne diyorlar gavurlar, öyle birşey biraz.

Ama ben bi' isim koyacak olsam mahmut koyardım. En azından yanıltıcı değil, oysa sözlük yanıltıcı.

Birkaç türetme de yapayım;
deme
kuyu
bence
hadi
ne
nar

gibi isimlerin de birisini koyabilirdim ama, özel isim olması açısından mahmut iyi bence.
  • mete kudur  (12.09.17 05:45:25) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.