Batıdaki Kürt nüfuslu okulların kötü yanları neler?

bahsettiğim doğu ya da güney doğu'daki okullar değil.

genellikle ankara'nın batısında olup kürtlerin göç ederek çoğunluğa ulaştığı köy-mahallelerdeki okullar il yada ilçe merkezlerinde olsa bile meb tarafından daha fazla puan veren -tayin için kullanılan puan. eskişehir merkezdeki okul 10 puan verirken şırnak köyündeki okul 30 puan veriyor örneğin- okullar oluyor. buradan anlaşılıyor ki öğretmenlerce çok tercih edilmeyen okullar bunlar.

neden? öğrencilerinin ortalamaya göre başarısız olduğunu biliyorum. bunun yanında çok mu saygısızlar öğretmenlere bu öğrenciler? ya da veliler mi öğretmenlere çok sorun çıkarıyor?

Egitimci bir arkadasim Kurtlerden illallah ettigini soylemisti. Edt: No offence.

  • stavro  (11.09.17 16:34:35 ~ 16:52:48)
Cirkef insan tipi vardir ve bu insanlarla muhatap olmak hep zordur ya bu insanlarin cogunlugu boyle oldugu icin ne yazik ki her anlamda zor. Cocuklarinin birini dovmustum de el kadar cocugu(beni) dovmeye sulalecek gelmislerdi.

  • proletarier aller lander vereinigt euch  (11.09.17 16:39:33)
Genelleme yapmak istemem ama seviyeyi düşürüyorlar. Bunların büyük bir kısmı meslek lisesine gider. Meslek lisesinde gerçekten eğitim almak isteyen öğrenciler oluyor. Bu kişilerin eğitim almalarını da engelliyorlar. Örneğin batıda yaşayan biri meslek lisesinde iyi bir eğitim alsa, mezun olunca kalifiye bir eleman olacak ama aynı sınıfa oraya gitmekten başka seçeneği olmayan Kürtler gidiyor. Bu da sınıfın dengesini bozuyor. Adam okuma yazma bile öğrenememiş. Öğrenmesi teşvik edilmemiş. Bu adamı sen liseye sokarsan diğerlerine kötülük yapmış olursun. Bu okullarda kavga çok olur. Uyuşturucu satışının olduğu okullar bile var. Bir çocuğun böyle bir okula gitmesindense cahil kalması daha iyi olur.

  • dissendium  (11.09.17 16:39:51)