aktarmalı uçuş yapacak yolcuya eşya teslimi

izmir'den, istanbul aktarmalı şekilde almanya'ya gidecek bir arkadaşım var. uçuşlar birbirine bağlı. istanbul'da ona bir miktar eşya teslim etmeye niyetliyim. valizin yolcudan ayrı olarak diğer uçağa alındığını biliyorum. bunu ne şekilde halledebiliriz? eşyaları koymak için valizi almayı talep etmesi mümkün mü yoksa el bagajına mı ek yapalım? yoksa ikisi de mi olmuyor?

Bavulu İstanbul'da teslim alıp dış hatlarda yeniden teslim edebilir ancak iki uçuş arası süre yeterli mi ona bakmak gerek.

Bir de bunu ayrıca belirtmeli mutlaka, yoksa standart olarak Almanya'da teslim alır bavulu.
  • cakabo  (11.09.17 12:49:45)
peki iki uçuş arasında yaklaşık ne kadar zaman olması gerekir, fikriniz var mı? ilk uçuş için valizi verirken mi istanbul'da teslim almak istediğini belirtecek, daha önce yapan var mı?

  • zgrydn  (11.09.17 12:53:26)
Tercihen en az 2-3 saat. Daha azında sıkıntı çıkar mutlaka.

  • cakabo  (11.09.17 12:55:18)
"ilk uçuş için valizi verirken mi istanbul'da teslim almak istediğini belirtecek?"

evet, izmir'de valizini teslim ederken istanbul'da teslim almak istediğini söyleyecek. istanbul iç hatlar valiz alım noktasından valizini aldıktan sonra tekrar check-in bankosuna gidip valize eklemeyi yaptıktan sonra teslim edecek.

ilk uçaktan inip valiz bekleyeceği süreyi düşünürsek, cakabo'nun dediği gibi en az 2-3 saat fark olması iyi olur.
  • himmet dayi  (11.09.17 14:01:35 ~ 14:02:22)