10 metre yol alamayan wifi

Arkadaşlar duyuruma hoş geldiniz, bugün sizlere kablonet modemim hakkında dert yanacağım.

Kablonet'in verdiği Netmaster Infinity 401 modem kullanıyoruz. Ev 50 yıllık, ondan mıdır bilinmez, salondaki modemden max 10 metre mesafedeki odalara doğru düzgün internet ulaşmıyor. Bilgisayarlar gene daha iyi ama, telefonlar hop 3G'ye geçiveriyor, insanı verem ediyor.

Bunun için modemin menzilini arttırıcı çözümler arıyorum. Şayet mümkünse evdeki eski modemleri bu vesileyle yeniden işlevlendirmek isterim. Yok değilse de en ucuz ve verimli çözümü arıyorum.

Ağ kurulumlarından hiç anlamayan şu kardeşinize bi yol gösterin be ya.

Saygılarımla,

O modemler 2,4 Ghz ve 5 Ghz yayını aynı anda yapıyor. Kablosuz ağlar listesinde 2 adet ağ ismiyle çıkar. İkisinden de bağlanabilirsin. 2,4 Ghz olanı uzak mesafeler için daha etkilidir. Sonu G ile biten 2,4 Ghz dır.

  • khan shabbir  (10.09.17 14:56:04)
range extender'lar var, internet operatörleri anlaşmalı verebiliyor bedelini taksitle faturanıza ekleyerek veya kendiniz de alabilirsiniz. onlar iş görür büyük ihtimal. tp-link marka veriyor mesela superonline.

  • semaforo de medianoche  (10.09.17 14:59:14)
kablosuz modemim var diyorsun.

kablosuz modemi repeater olarak kullanmak diye arat, çözümü oldukça basit.
  • lat menat uzza  (10.09.17 15:00:19 ~ 15:00:40)